У Вінниці першими в Україні запустили автоматизовану систему відкриття дверей в укриттях. ФОТО

13:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці тестують систему автоматичного відкриття дверей в укриттях. Наразі в тестовому режимі функцію запустили в п’яти освітніх закладах, а в подальшому системою планують охопити всі укриття міста. За словами мера Сергія Моргунова, у Вінниці запроваджують таку систему першими. 

– Фактично з початку війни ми постійно проводимо планові перевірки укриттів – як найпростіших, так і протирадіаційних. В результаті цих перевірок маємо два болючі питання: це сам стан укриттів, особливо в багатоповерхових будинках, де найпростіші укриття, і доступ до цих приміщень під час “повітряної тривоги”. Це стосується як комунальних закладів, так і приміщень, які перебувають в управлінні ОСББ, бізнесу, в тому числі, й управляючих компаній, старших по будинку. І ми задумались над тим, яким чином це можна зробити автоматизованим. Щоб з початком “повітряної тривоги” усі укриття були відкриті, і був мінімізований “людський фактор”. 5 червня я дав доручення щодо відпрацювання такого відповідного алгоритму. І з однією з вінницьких компаній наше комунальне підприємство на сьогоднішній день в тестовому режимі впровадило автоматизовану систему в п’яти закладах освіти: це ліцеї №18, 26, 34, 35 та 25-та початкова школа. Фактично – це замки, які підведені до загальної системи оповіщення щодо “повітряної тривоги”, і ми сьогодні протестували та побачили, що це може працювати і буде працювати. Мною було дано доручення встановити відповідні такі системи на всіх закладах, які є у віданні Вінницької міської ради. Це заклади освіти, школи, дитячі садочки, лікарні та інші об’єкти, які є в нас на балансі. Для того, щоб під час “повітряної тривоги” можна було автоматично відкрити двері, і люди мати можливість доступу, – розповів міський голова Сергій Моргунов сьогодні, оглядаючи укриття у 18-ій школі. 

 

 

За його словами, в подальшому планується впровадити таку систему по всьому місту.

– Ну я їм взагалі дав три місяці, а далі будемо бачити, як це в процесі відбуватиметься. Це досить складний процес. В нас близько 1236 укриттів є на нашій електронній мапі, й з кожним треба відповідно працювати. Звичайно, в людей є і супротив певний, і ми це знаємо, але будемо в рамках діючого законодавства реагувати. В тому числі на такі ситуації, де складно встановлювати такі системи, – каже мер. 

Відомо, що систему розробляли фахівці КП “Вінницький інформаційний центр” спільно зі спеціалістами вінницької компанії “TIRAS”. Саме наявна база компанії послугувала основою, на якій розробили автоматизовано систему для укриттів. Як розповідав директор КП “Вінницький інформаційний центр” Сергій Бригадир, система спрацьовує через кілька секунд після оголошення “повітряної тривоги” у Вінниці.

Замок відчиняється автоматично та залишається відкритим до кінця тривоги. Після відбою через кілька секунд двері автоматично зачиняються. Якщо ж хтось в укритті в цей момент ще залишатиметься, він чи вона зможуть відкрити двері зсередини, натиснувши відповідну зелену кнопку. Зачиняться двері автоматично.

– Система реагує швидко, але – є певні моменти, які будемо доопрацьовувати після встановлення замків. Це, наприклад, блокування замка, коли двері зачинено – якщо хтось посмикає за ручку, то замок може бути заблокований і він може не відчинитися під час оголошення “повітряної тривоги”. Але ми опрацюємо підтвердження механічного відчинення замка, зараз тестуємо це. У випадку, якщо замок не відчиниться, буде спрацювання в додатку, і ми встановлюємо пультову частину нашого “Ситуаційного центру”. Там буде черговий, в нього на екрані монітора буде видно, що в такому-то закладі не відчинився механічний замок, і паралельно буде відкрита карточка з відповідальною особою на місці, кому можна зателефонувати і сказати піти та подивитися. Але в цілому система повинна працювати повністю автоматизовано, – каже посадовець. 

Фото автора

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.