У Вінниці передбачили 1,5 мільйона гривень на створення агрохабу спільно з французькими партнерами

15:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці планують створити агрохаб спільно з партнерами з Франції. На облаштування приміщення на базі Вінницького національного аграрного університету вже передбачили кошти з бюджету. 

До Вінниці з триденним візитом приїхала офіційна делегація з Франції, до складу якої увійшли топ-менеджери інноваційних компаній у сфері інжинірингу, агротехнологій, екології, а також фахівці спеціалізованого агропромислового університету.

 

Співпраця нашого міста з французьким Діжоном розпочалась ще у 2019 році. З того часу визначили чотири напрямки спільної роботи: створення агрокластера за участю промислових компаній та агровиробників Вінниці та області спільно з компанією «VITAGORA», створення агрохабу, покращення системи питного водопостачання та водовідведення, а також управління водними ресурсами, що використовуються для сільського господарства. Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

– Вже сьогодні ми активно займаємось інноваційним проектом агрохабу. На облаштування приміщення на базі Вінницького національного аграрного університету передбачили 1,5 мільйона гривень як внесок нашої громади. Наша мета —  використати науковий потенціал Вінниці та Діжона, щоб спільно займатися питаннями продовольчої безпеки та екологічного сільського господарства. Це сучасні світові тренди, які важливі для подальшого економічного зростання всього регіону, — вказано у дописі міського голови Сергія Моргунова у Facebook.

Президент компанії «BETEN INGENIERIE» Жан Рош додав, що для ефективного партнерства необхідно якнайкраще вивчити запити кожної зі сторін.

– Ці три дні, які ми проведемо у Вінниці, дуже важливі, щоб члени нашої делегації зрозуміли якомога точніше очікування Вінницької області. Відповідно, за результатами цього візиту, ми можемо підготувати програму візиту у Францію таким чином, щоб організувати зустріч з тими підприємствами, які максимально можуть відповідати на ваші запити. Основна мета – це харчова безпека та екологічний підхід до розвитку сільського господарства на наступне десятиліття.

Сьогодні, 7 червня, — перший день перебування французької делегації у Вінниці. Протягом дня вони познайомляться з провідними підприємствами агропромислової галузі міста та області, а також поспілкуються зі студентами та викладачами Вінницького національного аграрного університету, відвідають Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН тощо.

– Через місяць запланований візит української делегації до Франції. Візит буде пролягати через Париж, і далі до Діжона, — зазначив президент компанії «VITAGORA» П’єр Гез. — Це важливий візит, адже ми хочемо розвивати конкретні напрямки співпраці між Україною та Францією. Ми плануємо вас познайомити з французьким фермером, який наразі працює в Україні у Солотвино. І він зацікавлений у розвитку своєї діяльності на території Вінницької області. Думаю, що після візиту до Діжона з’являться й інші аграрії, які зацікавляться співпрацею з Україною. Сподіваюся, що восени ми зможемо знову приїхати, щоб обговорити конкретні кроки нашої подальшої співпраці.

Як VежA повідомляла раніше, агрохаб на базі Національного аграрного університету буде створено шляхом університетських обмінів, наукового співробітництва і впровадження освітньої програми з підготовки спеціалістів з аграрного і агропромислового напрямків за участі Університету Agrosup Діжон.

Фото: Вінницька міська рада

Головне фото: greenbiz.com

Читайте також: У Вінницькому Національному аграрному університеті створять інноваційний агрохаб

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.