У Вінницькому Національному аграрному університеті створять інноваційний агрохаб

13:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці створять агрохаб та розроблятимуть інноваційні рішення для аграрного бізнесу. Проект реалізують у співпраці з французьким містом Діжон.

Інноваційний центр працюватиме на базі Вінницького Національного аграрного університету. Сьогодні, 10 грудня, у Вінниці відбулась зустріч з французькими партнерами проекту – представниками компанії BETEN Ingenierie, університету Agrosup (Діжон) та Посольства Франції в Україні. Як повідомляють на сторінці вінницького міського голови Сергія Моргунова, під час зустрічі обговорили перспективи реалізації створення агрохабу у Вінниці.

– Головна мета – об’єднати науку, освіту і бізнес задля взаємовигідного результату для зацікавлених сторін з обох держав. Фактично агрохаб – це платформа для розробки інноваційних екологічних рішень, які будуть корисні для аграрного бізнесу. Наш аграрний університет має потужну наукову та технічну базу, досвід міжнародної співпраці. Залучення новітніх європейських практик важливе для Вінницького регіону, який є лідером агропромислової сфери України, – йдеться у дописі.

 

Зазначено також, що напрямок університетської співпраці не єдиний. Загалом передбачається чотири компоненти співпраці з французькими колегами. Крім того, цей проект співробітництва один з двох в Україні, який був підтриманий Міністерством закордонних справ Франції.

Вчора, 9 грудня, у Вінниці обговорювали створення агрокластеру та вдосконалення системи водопостачання й водовідведення у місті.

– Звичайно, і місто Вінниця, і Вінницька область, і французька сторона хотіли швидше розвивати цей проєкт, але, на жаль, через коронавірус відбулись певні затримки. Другою причиною відстрочення проєкту, є те, що відбулись вибори у наших країнах. Нам пощастило з результатами виборів: і у Франції, і в Україні особи, які були на початку співробітництва, залишилися на своїх посадах, і тому ми можемо сподіватися, що той час, який ми втратили на початку співробітництва, ми зможемо швидко наздогнати, – розповів президент компанії BETEN Ingenierie Жан Рош.

Вінницька міська рада та Вінницька обласна державна адміністрація з січня 2019 року реалізують Проєкт децентралізованої співпраці з Францією, який передбачає роботу в таких напрямках:

– Створення агрокластера за участю промислових компаній та агровиробників Вінниці та Вінницької області спільно у співпраці з компанією VITAGORA щодо стратегічного планування та компанією AGRONOV щодо прийому підприємств та передачі фізичної моделі/структури прийому підприємств.

– Створення агрохабу шляхом університетських обмінів, наукового співробітництва i впровадження освітньої програми з підготовки спеціалістів з аграрного i агропромислового напрямків за участі Університету Agrosup Діжон.

– Технічна експертиза, спрямована на стратегічне покращення системи питного водопостачання i водовідведення у м. Вінниці.

– Управління водними ресурсами, що використовуються для сільського господарства на рівні області.

Фото: Facebook-сторінка Сергія Моргунова

Читайте також: Нові дитсадки та велодоріжки, концепція Кемпи та міст на Тяжилів: плани на розвиток Вінниці у 2021 році

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.