× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці пам’ять героїв Крут вшанують одразу двома маршами

11:14
Автор: Юлія Плахтій

29 січня, у неділю, минає 99-та річниця бою під Крутами. Цього дня у центрі Вінниці відбудуться одразу дві пам’ятні ходи на честь героїв Крут. 

Першим буде марш, який організовує Вінницький Національний корпус «Азов» – о 16:00 учасники маршу зберуться біля пам’ятника Михайлу Коцюбинському і звідти рушать до Центрального парку.

Друга, смолоскипна хода, яку організовує Вінницька міська організація «Свобода», розпочнеться о 18:00 на Європейській площі. Звідти учасники ходи рушать центром міста.

«Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

Оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости, що дало змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Сучасників особливо вразило поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похороні в Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти».» – пише Вікіпедія.

Головне фото – bereh.net

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.