У Вінниці на “Вікенді мандрівників” виступив гурт “Folknery”. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:41
Автор: Юлія Плахтій

Вчора, 5 червня, на Території SUN у Вінниці відбувся перший день “Вікенду мандрівників”. Окрім різноманітних активностей та зустрічей з мандрівниками, надвечір родзинкою події став концерт етноф’южнгурту “Folknery”.

Навколо сцени, просто на траві, зібралося чимало охочих розслабитися та насолодитися незвичайним виконанням пісень у жанрах етно та дарк-фолк. Цікаво, що гурт – це подружжя мандрівників та митців Володимира Муляра та Ярини Квітки.

 

 

 

Вони обоє відомі своєю мандрівницькою та етнографічною діяльністю. Зокрема – створенням культурного проекту та відеоблогу “Двоколісні хроніки“, що поєднує у собі мандрівницьку, етнографічну, музичну, медіа та кінематографічну складові.

Основною його особливістю є використання велосипеда як транспорту при дослідженні культур різних народів. Тож перед концертом Володимир та Ярина поспілкувалися з публікою, розповівши про свій мандрівницький досвід.

 

 

 

 

Вже близько 20 години настав час і для музики. З перших хвилин виступу було зрозуміло, що учасники гурту – майстри своєї справи. Перша пісня, що нагадувала колискову, відразу налаштувала на спокійний лад і утримувала увагу слухачів.

Ярина Квітка використовувала різноманітні незвичайні “прийоми” співу, завдяки чому композицію хотілося “розслухати” до найменших дрібниць. Окремо варто відзначити й цікавий зовнішній вигляд артистки.

 

 

 

 

Глядачі, значна частина яких, вочевидь, була знайома з творчістю гурту, розслаблено погойдувалися в такт музиці, дехто підспівував, а хтось просто розлігся на траві, щоб насолоджуватись виступом максимально комфортно. Подекуди було помітно ароматичні палички, які підпалили та поставили просто в землю.

 

 

 

 

 

Загалом розслаблена атмосфера панувала й на решті Території SUN – і до, і під час концерту. Люди просто відпочивали, лежачи в гамаках, неквапливо спілкувалися та смакували їжу та напої. Дехто узяв із собою гітару й відтак часом можна було розчути спів з усіх усюд.

 

 

 

Коли потроху настали сутінки, здавалося, що більшість й не думає розходитися. Можна сказати, що “Вікенду мандрівників” вдалося “оживити” Територію SUN. Що ще було першого дня фестивалю, можна почитати у матеріалі за ЦИМ посиланням.

Фото Марини Сербінович