На каное та з жагою до подорожей: у Вінниці стартував “Вікенд мандрівників”. ФОТОРЕПОРТАЖ

23:14
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 5 червня, у Вінниці стартував дводенний “Вікенд мандрівників”. У суботу головним акцентом події стали зустрічі з мандрівниками з різних куточків України, тревел-блогерами та активістами. 

Вікенд організували на Території SUN – локації, яка цього дня стала доволі пожвавленою та зібрала кілька сотень відвідувачів. Окрім окремих майданчиків для розмов та презентацій, було влаштовано різноманітні презентації, скелелазіння, заплив на каное, а надвечір – концерт етноф’южнгурту “Folknery”.

 

 

 

 

 

 

На території розташували інформаційну точку, фудкорт, лаундж-зону, наметове містечко та ватру, а для молодших учасників вікенду – окрему дитячу програму з аквагримом, конкурсами та майстер-класами.

Також було облаштовано локація для слеклайну та зону з гамаками. Цікаво, що гостями фестивалю були як молодь, так і дорослі, а ще – відвідувачі з дітьми. Здається, розваг вистачило усім.

 

 

 

 

 

 

 

 

Як розповів очільник департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені, серед учасників була й гостя з Житомира, яка розповіла про проходження непростих туристичних маршрутів людиною з інвалідністю. Один із мандрівників йшов з Павлограда до Кропивницького, потім до Умані, у переддень Вікенду дійшов до Вінниці, виступив на події та поїхав додому, щоб згодом пройти Шлях Якова.

– “Вікенд мандрівників” – це перший повноцінний офлайн-захід, який влаштовує і міська рада (якщо говорити про відкритий простір), і загалом спільнота, яка згуртувалась навколо  Території SUN, – каже Вешелені. – Ми чекали цього дуже довго, тому що перед карантином 2020 року ми буквально за тиждень до локдауну підписали меморандум з громадською організацією “Плай” і вже намітили календар тих подій, які ми планували на літо 2020 року. Все те, що ми задумали в 2020 році, ми хочемо втілити у 2021, і навіть більше. Тому дуже важливо було провести саме цей захід, бо він мав показати, в першу чергу, зацікавленість публіки та що це актуально… І ми бачимо, що це дуже актуально. По-друге, що це безпечно, а це безпечно і ми будемо всіх переконуватимемо, що події з дотриманням всіх норм безпеки – вони мають відбуватися. Тим більше – в таких просторах, які потребують людської присутності. Ми сподіваємось, що в цьому сезоні вдасться провести ще не один такий вікенд. 

Що стосується Території SUN Олександр додав, що для максимальної активізації цієї ділянки потрібні заходи, спрямовані не лише на розваги, а й на певні соціальні чи освітні складові. Також Вешелені зазначив, що наразі є плани влаштувати на цій території екологічні фестивалі та активності, а ще докладається максимум зусиль, щоб організувати тут “Ticket to the Sun” чи нові фестивалі вже цього літа. 

 

 

 

 

– Потрібно разом розробляти концепцію розвитку цієї території, тому що вона потребує і значних змін в благоустрої, переосмислення ревіталізації самих корпусів. Є ідеї та ініціативи, як тут запускати якісь культурні, освітні процеси. Звичайно, під це треба шукати ресурси й кошти. Ми також шукаємо гранти, щоб їх залучити. Також тут можуть бути інвестиції. (…) Щоб територія у вінничан асоціювалася з можливістю відпочинку, рекреації, освіти, туризму й не сприймалася, як покинута територія. Ця територія є цінністю для громади, вона приймалася у комунальну власність з метою збереження громадської цінності. 

Спікерами Вікенду стали й представники відомого медіа-проекту Ukraїner – Олексій, продюсер експедиції, та Павло – оператор. r, Днями вони вирушили в експедицію Поділлям для зйомок нових сюжетів, а слухачам Вікенду розповіли про свої відкриття та людей, які траплялися їм в подорожах різними регіонами України. 

 

 

 

 

 

 

Вони зазначили, що таємниць щодо концепції своєї експедиції Поділлям не розкриватимуть, але поділилися, що це матиме стосунок до теми екології. 

– Кожен регіон має потенціал, просто його треба правильно використовувати (…) У вас (на Вінниччині) дуже класно працюють ініціативи по переробці сміття: є виробництва, які переробляють пластик, є люди, які збирають (на території Вікенду також було облаштовано пункт прийому – авт.)… Це дуже хороша ідея, вона є майже у всіх регіонах, але вона не всюди працює в таких масштабах, скажімо так. Це важливо і класно, що у вас люди цим займаються. І я сподіваюсь, що в нас буде про це історія, я вже вам видав секрет невеличкий, про що ми знімали, – поділився Павло.

– Мені здається, Вінниччина має більше потенціал аграрного середовища, де будуються кооперативи і люди відновлюють більше сільський екотуризм. Я знаю, що ви (Вінниччина) дуже багаті на сади й мені здається, ви будете таким прикладом, де люди повертаються в села, дають селам “друге життя” і дають приклад для інших областей, – додав Олексій.

Представники Ukraїner також розповіли, що їхня експедиція Поділлям триватиме до 14 червня.

***

Олександр Вешелені також розповів, що наступного дня “Вікенду мандрівників” заплановано (серед іншого) своєрідне тестування Подільського шляху Святого Якова (маршрут проекту «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова» об’єднає Вінницю, Бар та Кам’янець-Подільський).

– Запуск проекту Подільський Шлях Святого Якова ще трішечки відкладається у зв’язку з перемовинами з Українським Культурним Фондом. Але ми намітили для себе, що незалежно від цих перемовин, ми роботу над цим маршрутом, розпочавши її у 2019 році, доведемо у 2021-му до логічного старту. В нас зараз дійсно будуть відбуватися перші тестові проходження, на які з’їхалося вже достатньо багато мандрівників (…) і ми сподіваємося, що завтрашній похід дасть нам перші “живі” відгуки, які ми врахуємо при плануванні повноцінного маршруту.

Вешелені додав, що завтрашній маршрут становитиме близько 12-13 кілометрів (загальний Шлях Якова – близько 360 кілометрів, якщо рухатися від Вінниці до Кам’янця через Бар). За словами Олександра, маршрут буде досліджуватися і маркуватися лише цього літа, також з’явиться “паспорт паломника”, сертифікат проходження перших ста кілометрів. 

– Особисто я у 2020 році проводив у піших походах по 20-25 км більшість часу, відкидаючи всі стреси й проблеми позаду. Це неймовірний досвід такого очищення, пізнання своєї землі та історії, – ділиться Вешелені. 

 

 

 

 

ПРОГРАМА ДРУГОГО ДНЯ  6 ЧЕРВНЯ (неділя)

Участь в активностях другого дня можлива за попередньою реєстрацією. Умови у формах реєстрації:
– піший похід – за ЦИМ посиланням (участь безкоштовна),
– велозаїзд – за ЦИМ посиланням (потрібно мати власний двоколісник та спорядження, участь безкоштовна),
– заплив на каное – за ЦИМ посиланням (вартість участі 350 грн).

8:30 – інструктаж перед походом + суглобна гімнастика від Наталі Демчук на Території SUN (вул. Маяковського, 243).
9:30 – початок пішого маршруту з Території SUN.
10:00 – зупинка біля Сабарівської ГЕС, біля сходів (вул. Черняховського): охочі пройти маршрут можуть долучитися.

Проходження маршруту “Сабарів – Прибузьке – Шкуринці – Бохоники – Селище”.
Детальний трекінг – за ЦИМ посиланням.

14:00 – прибуття в Селище, обід (самостійно або в закладах “Маріїн парк” та “Моє село”).
Прогулянка у с. Селище, відвідання Маріїного парку, руїн Черленківського замку, візит на кінну ферму. Охочі прямувати далі можуть продовжувати маршрут на Гнівань, Могилівку та Демидівку.
Після 16:00 – повернення у Вінницю рейсовими автобусами по Гніванському шосе.

***

Для зручності учасників з інших міст та любителів спати під зорями, на Території SUN розгорнуть наметове містечко, де охочі зможуть розмістити або орендувати намети. Містечко стане доступним для заселення з 17:00 п’ятниці, 4 червня, і діятиме до 12:00 6 червня.

Фото Марини Сербінович

Організатори події: департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради і Барська міська рада. Партнери: турклуб “Бідняжка”, мережа туристичних магазинів Gorgany та ГО Мистецьке об’єднання “Плай”.

Читайте також: До Вінниці на “Вікенд мандрівників” завітають “Ukraїner”, “Хащі” та “Двоколісні хроніки”. ПРОГРАМА

Читайте також: “Ukraїner” шукає цікавих людей і місця для нової експедиції Поділлям

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.