Вінницькі інспектори з паркування штрафуватимуть за паркування на місцях для електрокарів

11:01
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці інспекторам з паркування розширили повноваження. Тепер вони накладатимуть адміністративні стягнення ще й на тих водіїв, які паркують свої автівки на місцях, призначених для електромобілів.

Таке рішення 23 січня ухвалив виконавчий комітет Вінницької міської ради. Згідно з документом, інспекторів з паркування уповноважили розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 6 статті 122 та частиною 8 статті 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Йдеться про зупинку, стоянку та паркування на місцях, призначених для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома). Якщо на цих місцях стоятимуть інші транспортні засоби, їхні водії, згідно з законодавством, будуть платити штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 гривень – авт).

Інспектори з паркування працюють у Вінниці з 11 грудня. Відтоді вони розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1 та 3 статті 122 (у частині порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів у межах відповідного населеного пункту, зафіксоване у режимі фотозйомки (відеозапису), а також частинами 1 і 2 статті 152-1 КУпАП.

Нагадаємо, що за всі ці порушення інспектори мають право не лише накладати адміністративні стягнення, а й проводити тимчасове затримання транспортних засобів.

Поки що, вони проводять лише інформаційно-роз’яснювальну роботу з водіями, які паркують свої автівки з порушеннями. Але вже незабаром отримають від МВС доступ до Єдиного державного реєстру власників транспортних засобів і до реєстру адміністративних правопорушень. Також міськрада планує придбати евакуатор для боротьби з незаконним паркуванням.

Зазначимо також, що переглянути наявні паркувальні місця у Вінниці можна на Геопорталі міста.

Частина 1 статті 122 КУпАП. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 50 штрафних балів.
_
Частина 3 статті 122 КУпАП. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину, ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
_
Частина 6 статті 122 КУпАП. Зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), а так само створення перешкод водіям транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), у зупинці або стоянці – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
_
Частина 8 статті 152-1 КУпАП. Порушення правил паркування транспортних засобів, у тому числі неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування, – тягне за собою накладення штрафу в двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.
_
Частина 2 статті 152-1 КУпАП. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг (крім випадків, визначених частиною шостою цієї статті), або на місцях, не призначених для паркування відповідних транспортних засобів, – тягне за собою накладення штрафу в тридцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.
_
Частина 8 статті 152-1 КУпАП. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома) – тягне за собою накладення штрафу від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ілюсторативне фото – i2.wp.com

Читайте також: За місяць інспектори з паркування виявили у Вінниці понад 13 тисяч порушників

Читайте також: “Джипи – передусім”: у Вінниці інспектори з паркування вийшли на перший рейд. ФОТО

Читайте також: Міськрада Вінниці створила відділ, який стежитиме за правильним паркуванням у місті

Читайте також: “Це інша філософія життя”: чому вінничани пересідають на електроавтомобілі

Читайте також: У Вінниці власники електрокарів облаштували десяту зарядну станцію

Читайте також: Нові парковки Вінниці матимуть мінімум 5% місць із зарядками для електрокарів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.