У Вінниці інспектори з паркування почали накладати штрафи на водіїв-порушників. ФОТО

19:28
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Оновлено: 1 Серпня 2020, в 17:17

Сьогодні, 12 травня, у Вінниці почали накладати штрафи інспектори з паркування. Відтепер вони можуть оштрафувати водіїв за порушення правил паркування на суму від 255 до 510 гривень.

Як розповів Vежі Геннадій Богуславський, начальник відділу паркування Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради, на сьогодні у місті працюють шість інспекторів з паркування, однак штат планують розширювати.

 

 

За словами чиновника, період, коли інспектори виключно попереджували водіїв, завершився і відтепер вони передаватимуть інформацію для накладення штрафу. Загалом інспекція з паркування працює у місті з 11 грудня.

Нагадаємо, раніше початок штрафів від інспекторів анонсували на 25 лютого, однак старт штрафування відклали, вказавши, що 25 лютого інспектори з паркування лише мали “бути готові” до штрафування.

Як відбувається штрафування?

У разі виявлення порушення інспектор з паркування має право на місці, без участі водія-порушника, виносити постанову за порушення правил зупинки/стоянки транспортних засобів. Для виявлення правопорушення інспектори використовують, зокрема, безконтактний прилад для вимірювання дистанції – так вони, наприклад, можуть встановити відстань автівки до пішохідного переходу.

Крім цього, дії інспекторів фіксуються нагрудними камерами – після того, як ми підійшли до інспекторів та представились, через звуковий зв’язок керівництво інспекції прокоментувало дії інспекторів.

За результатами, крім винесення постанови, водію на лобовому склі залишають повідомлення про вчинене правопорушення та реквізити для сплати штрафу.

 

Якщо водій сплатить 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня набрання законної сили постановою, така постанова вважатиметься виконаною.

Постанова також вважатиметься виконаною у разі сплати штрафу за повідомленням, залишеним на лобовому склі транспортного засобу, у тому числі шляхом сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення.

У разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою така постанова підлягає примусовому виконанню. Перелік порушень правил паркування викладений, зокрема, в ст. 152-1 КУпАП, а зупинки чи стоянки – в ст. 122 КУпАП.

 

Як розповіли Vежі Едуард Росинський та Богдан Фалинський, головні спеціалісти-інспектори з паркування, лише за сьогодні вони оштрафували десятки водіїв, однак точної кількості оштрафованих водіїв назвати не змогли. Геннадій Богуславський також зазначив, що загальна кількість порушників стане відома щонайменше завтра.

Коли транспортні засоби будуть евакуйовувати?

Раніше у місті анонсували появу евакуатора, однак через карантин старт його роботи відкладається. Як повідомили Vежі В МКП “Архітектурно-будівельний сервіс”, через карантин комплектація деталями спецавтівки призупинилась – якщо раніше повідомлялось, що до міста його мають доставити до кінця квітня, то наразі на підприємстві зазначають, що його комплектацію планують завершити до 10 вересня.

Евакуювати автівку зможуть, якщо її:

1) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
2) розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки;
3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Детальніше із порядком накладення штрафів можна ознайомитись у ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”.

Фото автора

Читайте також: П’ять місць зайнятих, одне – вільне: наскільки завантажені парковки в центрі Вінниці. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.