Інспектори з паркування у Вінниці поки не штрафуватимуть водіїв-порушників: перевіряють техніку

16:40
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Штрафувати вінничан за неправильну парковку автомобілів новостворена служба з паркування сьогодні так і не почала.  Попри те, що раніше саме 25 лютого анонсувалася як дата, з якої інспектори з паркування почнуть притягати несумлінних водіїв до відповідальноті. 

Як пояснив Vежі Геннадій Богуславський, начальник відділу паркування Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради, 25 лютого інспектори з паркування лише мали “бути готові” до штрафування.

  

На прохання назвати дату, коли водіїв почнуть штрафувати, чиновник спершу відповів, що дата стане відомою вже сьогодні після наради з міським головою. Проте за кілька годин пан Богуславський повідомив, що дату оголосять на спеціальній прес-конференції. Однак коли саме відбудеться така прес-конференція – наразі також не відомо.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що автомобілістів міста мали штрафувати за неправильно припарковані автомобілі від 25 лютого. Штрафи за неправильне паркування мали становити від 255 до 510 гривень.

У разі виявлення порушення інспектор з паркування матиме право на місці, без участі водія-порушника, виносити постанову за порушення правил зупинки/стоянки транспортних засобів. Якщо водій сплатить 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня набрання законної сили постановою, така постанова вважатиметься виконаною.

Постанова також вважатиметься виконаною у разі сплати штрафу за повідомленням, залишеним на лобовому склі транспортного засобу, у тому числі шляхом сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення.

У разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою така постанова підлягає примусовому виконанню.

Крім цього, згодом у місті з’явиться й евакуатор. Як повідомили Vежі В МКП “Архітектурно-будівельний сервіс”, до міста його мають доставити до кінця квітня, однак дата початку його роботи на вулицях також поки невідома.

Евакуювати автівку зможуть, якщо її:

1) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
2) розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки;
3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: П’ять місць зайнятих, одне – вільне: наскільки завантажені парковки в центрі Вінниці. ГРАФІКА

Читайте також: У відділі паркування розповіли, коли почнуть штрафувати водіїв у Вінниці. ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.