У Вінниці готують пункти обігріву у школах, бібліотеках та підліткових клубах

13:44
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У Вінниці активно готують пункти обігріву на випадок надзвичайних ситуацій – якщо внаслідок надзвичайної ситуації будуть перебої з опаленням, не буде світла та газу. В приміщенні бібліотеки на Космонавтів вже працює один з таких пунктів, тут є майже все необхідне, зокрема, генератор, обігрівачі та мікрохвильовка. Загалом передбачено підготувати до опалювального сезону понад 30 пунктів обігріву.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради.

Зазначається, що пункти обігріву розташовуватимуться в бібліотеках, підліткових клубах за місцем проживання та школах. Вони будуть розраховані в першу чергу для допомоги дітям та людям літнього віку.

Загалом передбачено підготувати до опалювального сезону понад 30 пунктів – сюди зможуть прийти містяни, щоб погрітися, якщо внаслідок надзвичайної ситуації будуть перебої з опаленням та не буде світла та газу.

Наразі триває облаштування пунктів обігріву, наприклад, у приміщенні бібліотеки на проспекті Космонавтів, яку сьогодні відвідав міський голова Сергій Моргунов, зараз уже є майже все необхідне. А саме: два обігрівачі типу “UFO”, мікрохвильова піч, електричні чайники, кулер для води, зарядні пристрої для телефонів, аптечка, теплі пледи, а також настільна електрична плита для приготування їжі.

 

 

Також тут вже встановлений бензиновий портативний генератор з об’ємом баку, якого має вистачити на 10-12 годин безперебійної роботи. Крім того, планується зробити запас палива:

На жаль, ця зима може бути достатньо складною для нас. Ми розуміємо, що ворог не залишить нас в спокої і крім активізації на фронті, буде намагатися знищувати критичну інфраструктуру в містах, які знаходяться в тилу. Наше завдання – передбачити всі виклики, коли одночасно може не стати газу, електроенергії та води. Якщо це станеться, то на відновлення цих послуг потрібен буде час. Тому, щоб люди протягом цього часу не мерзли, ми зверталися до городян, щоб вони, по можливості, утеплювалися в себе в будинках, щоб організовували пункти обігріву в підвальних приміщеннях, де це можливо. Але не всі будинки мають придатні для цього приміщення. Тому було прийнято рішення створити пункти обігріву в бібліотеках та підліткових клубах за місцем проживання, – розповів міський голова під час огляду одного з таких пунктів обігріву.

Крім того, як зазначає Сергій Моргунов, міська рада працює не тільки над створенням пунктів обігріву, а й місць для приготування їжі на випадок критичної ситуації, коли може виникнути потреба в організації харчування мешканців того чи іншого мікрорайону. Очікується, що вони будуть розміщені у 14 школах міста.

Загалом же рішення про облаштування пунктів обігріву для населення прийняли на засіданні Оперативного штабу з підготовки опалювального сезону ще у серпні. Тоді були визначені два напрями роботи – створення таких пунктів на базі муніципальних закладів та в укриттях багатоповерхівок.

За словами виконуючої обов’язки директора закладу культури “Вінницької централізованої бібліотечної системи” Тетяни Верещак, наразі завершуються тендерні процедури з придбання генераторів для решти закладів:

Ми закуповуємо десять електрогенераторів на суму 700 тисяч гривень і двадцять конвекторів – на суму 60 тисяч. Пункти обігріву у нас можливі в 10 бібліотеках. Це заклади, які розташовані переважно в багатоквартирних будинках. Тому ми співпрацюємо з головами ОСББ та старшими по будинках, щоб у разі критичної ситуації, ми могли діяти спільно і допомагали один одному”.

фото – з фейсбук-сторінки Сергія Моргунова

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.