У Вінниці через відсутність договору мешканці 178 квартир залишилися без газу

18:33
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні зранку в одному з будинків мікрорайону Поділля стався витік газу. Про це на “104” повідомив перехожий, і аварійна бригада перекрила газопостачання. Однак після ліквідації витоку подачу газу не відновити, адже виявилося, що в цьому будинку немає договору про обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Йдеться про будинок за адресою вул. Зодчих, 10. Голова ОСББ Валентина Скрупська розповіла Vежі, що газопостачання їм перекрили о 8:00 ранку. Відтак без газу залишилося 178 квартир і 7 комерційних приміщень (кафе та магазини). З її слів, у “Вінницягаз” сказали, що не відновлять газопостачання будинку, доки не зайдуть у кожну квартиру і не перевірять газові входи та лічильники. А попереду вихідні, і не всі мешканці наразі проживають у квартирах.

Позиція “Вінницягазу”

За коментарем ви звернулися у “Вінницягаз”, і тільки там з’ясувалося, що газопостачання за адресою Зодчих, 10 не можуть відновити через те, що вже два роки внутрішньобудинкові мережі там не обслуговуються. На це не укладено відповідного договору. Ба більше немає акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності за ці мережі.

Як пояснила Лариса Логінова, фахівчиня зі зв’язків з громадськістю ПАТ “Вінницягаз”, за рахунок тарифу на розподіл природного газу здійснюється обслуговування [загальних] мереж (до точки приєднання споживача), а далі йдуть внутрішньобудинкові мережі, і їх обслуговування має забезпечити споживач, уклавши відповідний договір. З її слів, акт розмежування обов’язково підписується з “Вінницягаз”, а договір на технічне обслуговування можна укласти не лише з ними, а з будь-якою організацією, яка має дозвіл на такі роботи.

Лариса Логінова

З 2018 року введений порядок, коли власники і балансоутримувачі будівель і споруд мають забезпечити техобслуговування внутрішньобудинкових мереж. І впродовж останніх двох років (2019-2020 роки) ми широко інформували про це, наголошували, що це потрібно забезпечити. І ось стався випадок, коли є реальних витік газу, і ми не маємо можливості відновити його подачу, оскільки не впевнені в герметичності мереж і в безпечності подачі газу на даний будинок, розповіла Лариса Логінова.

Детальніше про це можна прочитати за ЦИМ посиланням.

– Сьогодні там був і начальник вінницького відділення, і наші фахівці.  Підготували і привезли акт, але голова сказала, що нічого підписувати не буде. І договору в них немає. І на обслуговування димовентиляційних каналів в них  також немає актів. Тому й така ситуація. Ми не можемо пустити газ цього не дозволяють правила безпеки систем газопостачання, розповіла пані Лариса.

 

Позиція голови ОСББ

У зв’язку з цим ми ще раз зателефонували до Валентини Скрупської, голови ОСББ, і вона підтвердила, що відмовилася підписувати акт розмежування, і що в них справді немає договору на обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Будинок за адресою Зодчих, 10. Фото (не актуальне) – vindom.com.ua

– Так, у нас договору немає. Договір підписати без зборів я не можу. Це треба, щоб проголосувало 70%, – розповіла Валентина Скрупська. Це типу беруться газові мережі на баланс ОСББ. Перед тим, як це все взяти, договір я підписати не можу без зборів, без протоколу. Спочатку повинні мешканці проголосувати, що вони погоджуються взяти газову мережу на баланс свого будинку, тільки тоді я можу договір підписати. 

– Vежа: Перед договором на технічне обслуговування потрібно ще акт підписати, і у “Вінницягаз” кажуть, що ви відмовилися це зробити.

Акт розмежування я без мешканців не можу підписати. Поки мешканці не проголосують, що вони беруть на обслуговування газову систему, я договір такий підписувати не маю права. Нас ніхто не попереджував,  ніхто не давав на збори цей договір підписати. Перш ніж відключати, вони повинні були сказати, щоб мешканці проголосували, чи вони беруть на обслуговування, чи не беруть. Я такі документи не маю права підписувати.

Фото (ілюстративне) – vn.dsoua.com

На запитання про те, коли плануються збори (адже без технічного обслуговування в будинку не відновлять газопостачання), пані Валентина відповіла так:

Ви знаєте, що ми в помаранчевій зоні? Як видумаєте, збори зараз проводяться, чи ні?… Хай відключають. Хай мешканці виходять ось зараз. Приїжджайте ви, телебачення і так далі. Я без мешканців ніякі договори підписувати не буду, зазначила голова ОСББ.

Фахівчиня зі зв’язків з громадськістю ПАТ “Вінницягаз” каже, що підписати акт це “береться ручка і підписується”, а на запитання, скільки треба часу на технічне обслуговування будинку, відповісти не змогла.

Це потрібно, щоб наш технічний директор відповідними службами визначили. Тим більше за такою послугою до нас ще навіть не звернулися. Можете поцікавитися в інших ОСББ, які вже це пройшли. Це не довго, але це треба зробити, бо це безпека. Якщо не дай боже якийсь вибух, чи якась ситуація з плачевним кінцем, то тоді відповідає той, хто пустив газ на цей об’єкт при відсутності технічного обслуговування. Поки що чекаємо відповідних дій з боку ОСББ, розповіла Лариса Логінова. 

Фото будинку – vindom.com.ua (не є актуальним)

Читайте також: В уряді розробили два підходи, які мають допомогти зменшити тарифи на газ для населення

Читайте також: Понад 800 квартир Вінниці залишились без газу через хуліганство

Читайте також: У 2018 році “Вінницягаз” в середньому здійснювали 46 аварійних виїздів на добу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.