У Вінниці автомобіль “швидкої” переобладнали у пересувний стоматологічний кабінет для бійців на фронті

14:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

На базі автомобіля, який передала Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, облаштували пересувний стоматологічний кабінет, в якому надаватимуть стоматологічні послуги для бійців на фронті. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, відповідна ідея виникла ще восени. За словами міського голови Вінниці Сергія Моргунова, були неодноразові звернення від бійців щодо надання такого роду допомоги.

Тому у Вінниці, з допомогою волонтерів та підприємців, вирішили переобладнати під ці потреби автомобіль “швидкої допомоги”. Так, переобладнанням займався підприємець та волонтер Олександр Барановський разом зі своїми колегами:

До переобладнання автомобіля долучився не тільки я, тому що там всередині є дороговартісне обладнання, а й різні стоматологічні компанії, які займаються стоматологічним обладнанням. Це є компанії «V-MDental», «Stomat Expert», «Юрдентал», також були фізичні особи підприємці, які також долучились до цього це Ярослав Чижман, Михайло Мелько, Ігор Макар. Ці всі люди надали частинку обладнання, яку можна було вмонтувати в цей автомобіль, також присутнє моє обладнання, і за рахунок цього вдалось реалізувати проєкт, – каже Олександр Барановський. 

Автомобіль обладнаний LED-світильником зі зміною кольору й температури світла, умивальником ємністю 100 літрів. Також – рентген-апаратом, окремим хірургічним аспіратором, припливно-витяжною вентиляцією, багатофункціональною стоматологічною установкою, яка є ергономічною та забезпечує комфортні умови для проведення медичних маніпуляцій.

Крім цього – двома автоклавами, які забезпечують стерилізацію медичних інструментів, та іншими медичними й технічними засобами. Стоматкабінет має генератор, тому може працювати від генератора та стаціонарної мережі.

Зазначено, що завдяки устаткуванню автомобіля, медики зможуть надавати бійцям майже весь спектр стоматологічної допомоги і вести електронну карту пацієнта.

Медики надаватимуть допомогу в першу чергу для тих підрозділів, які розміщенні у Вінниці та у Вінницькій області, але перебувають в зоні активних бойових дій. Водночас, за необхідності, її отримають всі, хто буде в тій чи іншій частині, незалежно від регіону.

Директор МКП «Медичний стоматологічний центр» Андрій Філевич розповідає, що багато його колег з Центру вже висловили бажання приєднатись до виїзних бригад:

– (…)Ми плануємо створити декілька бригад, які будуть виїжджати й вахтовим методом проводити лікування, все залежить від тієї потреби, яка буде виникати.

І, як додає заступниця міського голови Галина Якубович, після війни стоматкабінет здійснюватиме медичні огляди у віддалених від Вінниці населених пунктах:

Наше завдання, щоб автомобіль працював, надавав медичну допомогу і хлопці могли пролікуватися, і, я думаю, що й надалі, коли уже буде перемога і буде мирний час, ми зможемо виїхати в села, надати допомогу, наприклад, людям похилого віку, яким важче добратися до міста, саме на місці, щоб допомога йшла до людини.

Фото – Вінницька міська рада

Читайте також: Вінницька міська клінічна лікарня отримала сучасний УЗД-апарат та чотири датчики для ультразвукових досліджень

Читайте також: У Вінниці двом медзакладам передадуть УЗД-апарати, отримані від німецького Бургенланду

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.