У Центрі онкології Вінниці запрацює новітнє обладнання для опромінення злоякісних утворень

10:05
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

З кінця цього року Подільський центр онкології планує лікувати пацієнтів на новітньому лінійному прискорювачі, обладнання для променевої терапії.

Як ідеться на сторінці Вінницької обласної ради, це обладнання, закуплене наприкінці минулого року, забезпечує точне опромінення злоякісного новоутворення без шкоди для оточуючих здорових тканин.

 

 

Директор Подільського регіонального центру онкології Володимир Шамрай розповів, що цього року лінійний прискорювач має уже розпочати роботу:

–  У листопаді ми вже встановлюємо зовнішню дозиметрію. На середину грудня є домовленість, що приїжджає та бригада, яка здійснює фінальну інсталяцію. І у грудні перший пацієнт вже зможе пройти променеву терапію, – розповів Володимир Шамрай. – Щоб “лінійник” почав працювати, потрібно було ще придбати дороговартісні плануючу систему (КТ) та зовнішню дозиметрію.

Щороку тут зможе проходити лікування 500-600 пацієнтів, яким необхідна променева терапія. Звісно, одного лінійного прискорювача для Вінниччини мало, адже частині хворих опромінення злоякісних новоутворень і надалі буде здійснюватися на апараті з кобальтовим джерелом опромінення.

 

Медичний лінійний прискорювач ELEKTA SYNERGY PLATFORM з комплексом обладнання для Подільського регіонального центру онкології було придбано у грудні 2020 року. Його загальна вартість 49,7 мільйона гривень. З них: кошти обласного бюджету – 29,6 мільйона гривень, кошти державного бюджету – 20,1 мільйона гривень, власні надходження Центру – 4 мільйони гривень.

Кошти з обласного бюджету були спрямовані також на реконструкцію частини приміщень у будівлі радіології, перша черга якої була введена в експлуатацію у 2019 році. Вартість робіт: 7 909 600 гривень в тому числі коштом ДФРР – 5 717 400 гривень, обласного бюджету – 2 192 200 гривень.

Фото – Вінницька обласна рада

Читайте також: Про лікарні, вакцинацію та аеропорт: головне з брифінгу Міністра охорони здоров’я та представника Офісу Президента у Вінниці. ФОТО

Читайте також: «Комфортні громади» і медобладнання: Вінницька облрада внесла зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.