У скільки обійдеться комплексна перевірка роботи щитоподібної залози у Вінниці?

9:51
Автор: Vежа
Become a Patron!

На правах реклами

Щитоподібна залоза не болить. Інколи вона лише викликає дискомфорт в області шиї. Але коли цей ендокринний орган функціонує з порушеннями, ви відчуваєте збій в роботі чи не всіх органів та систем вашого організму.

Отже, які симптоми можуть свідчити про проблеми із «щитовидкою»?

Млявість та сонливість – це можуть бути не наслідки авітамінозу; а розлади кишківника – не наслідки отруєння. Ламке волосся, суха шкіра, неуважність, перепади настрою, зміна ваги та частий біль у м’язах… все це може свідчити якраз про проблеми зі «щитовидкою».

До того ж стосуються ці проблеми не лише жінок, як багато хто вважає, а й дуже часто чоловіків.

Що робити, якщо перераховані вище симптоми ви часто помічаєте у себе чи своїх близьких?

Здати потрібні лабораторні аналізи – єдиний вірний варіант для підтвердження чи спростування особистих побоювань чи підозр вашого лікаря стосовно ефективності роботи вашої щитоподібної залози.

Які аналізи потрібно здавати, щоб перевірити роботу щитоподібної залози?

Першочергово необхідно перевірити рівень трьох основних гормонів, відхилення у яких й будуть чинити збій в належному функціонуванні щитоподібної залози.

Вільний Т3 (free T3) або гормон трийодтиронін

Цей гормон регулює роботу нервової системи та здійснює вплив на серцеву-судинну систему.

Підвищений рівень free T3 буде ознакою йододефіциту, ендемічного зобу та навіть онкологічного захворювання «щитовидки». Його підвищення може свідчити й про проблеми із печінкою.

Зниження рівня free T3 буде характерним при безбілкових дієтах, станах після операцій, тиреоїдиті, гіпотиреозі.

Трийодтиронін знижує рівень концентрації холестерину в крові. Він сприяє обміну білку та всмоктуванню вітаміну В12 у кишківнику.

Вільний Т4 (free T4) або гормон тироксин

Рівень цього гормону може бути підвищеним при наявності дифузного токсичного зобу, аденоми щитоподібної залози; при ожирінні та захворюваннях нирок.

Якщо ж визначається знижений рівень гормону, то це може бути ознакою ендемічного зобу, первинного гіпотиреозу, аутоімунного тиреоїдиту, а також ознакою виснаження та йододефіциту.

Саме тироксин відповідає за синтез вітамінів та біологічно-активних речовин в організмі. Він впливає на електролітний баланс та обмін речовин в кістках. Тому коливання рівня цього гормону може провокувати хвороби опорно-рухового апарату.

ТТГ чи тиреотропний гормон

Цей гормон виробляється не в щитоподібній залозі, а в гіпофізі. Однак саме тиреотропний гормон регулює синтез двох вищезгаданих гормонів. Тобто всі три гормони взаємопов’язані.

Якщо рівень ТТГ буде підвищений у плазмі крові, то це провокує зменшення синтезу гормонів «щитовидки». А низький рівень – призведе до активного продукування тироксину та трийодтироніну.

Чи достатньо здати ці три аналізи для оцінки роботи щитоподібної залози?

Описані вище лабораторні дослідження нададуть змогу оцінити роботу ендокринного органу, а саме: чи достатній синтез гормонів, чи не в надлишку вони продукуються, чи немає проблем в регулюванні їх кількості.

Однак визначити проблему – це лише перший крок на зустріч її вирішенню. Дуже важливо знайти причину її появи: що саме провокує порушення функцій гормонів?

Саме тому лікар-ендокринолог, побачивши підвищення чи зниження рівня того чи іншого гормону, найймовірніше, призначить додаткові аналізи, що допоможе в подальшому не лише підкорегувати рівень гормонів, а й відновити повноцінну роботу вашого організму.

Проаналізувавши потреби пацієнтів та рекомендації лікарів, діагностичний центр «Меділабс» сформував окремий економічно вигідний гормональний пакет «Тиреоїдний» з 4-х необхідних аналізів.

Скільки коштує перевірити роботу щитоподібної залози у Вінниці, в лабораторії «Меділабс»?

Ціна пакету «Тиреоїдний» менша від сумарної вартості кожного гормону окрему. Так, Вільний Т3 та Вільний Т4 коштують по 160 грн, ТТГ – теж 160 грн, АТПО (антитіла до тиреопероксидази) – 200 грн. А вартість комплексного гормонального пакета складає 615 грн.

Чи можна здати цей пакет аналізів без направлення лікаря?

Вам проведуть потрібні лабораторні дослідження й без направлення лікаря. Однак за «розшифровкою» результатів аналізів вам все одно треба звернутись по консультацію до лікаря-ендокринолога. Адже лікарі лабораторної діагностики не мають на це відповідної компетенції.

До того ж, якщо будуть діагностовані збої в роботі щитоподібної залози, їх потрібно буде корегувати лікуванням, призначити яке зможе лише професійний лікар вузького направлення.

 

Здати венозну кров на аналізи «щитовидки», можна попередньо записавшись в лабораторію «Меділабс» за телефонами: 067 518 28 76.

 

Записатись на консультацію до високопрофесійних лікарів-ендокринологів Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс»  Оксани Северин чи Олександри Трилевич можна за телефонами: 0 800 33 01 30 (безкоштовно з мобільного), 067 33 77 697.