У закладах загальної середньої освіти Вінницької громади відремонтували та обладнали 34 найпростіші укриття, а ще шість протирадіаційних – будують.
Як повідомляє Вінницька міська рада, переважно капітальний ремонт передбачав: бетонування підлоги, перенесення інженерних мереж, опорядження стін та стелі, облаштування санвузлів, монтаж системи освітлення з аварійним живленням, влаштування системи вентиляції та електромережі для підключення генераторів.
Зазначено, що в школах міста відремонтували та адаптували всі наявні підвальні та напівпідвальні приміщення. До поточних робіт відносять всі ремонтні роботи, які не змінюють конструкцію будівлі. Такі роботи планують розпочати в підвальному приміщенні у с. Малі Крушлинці. Сховище використовуватимуть учні Малокрушлинецького ліцею.
Станом на 7 листопада капремонт виконали у 24 сховищ школах громади. Поточний ремонт підвалів та адаптація їх під найпростіші укриття провели в шести закладах освіти. Ці роботи також виконали коштом міського бюджету. У трьох закладах загальної середньої освіти найпростіше укриття адаптували власними силами. У фізико-математичному ліцеї №17 допомогла благодійна організація.
Директор департаменту капітального будівництва Денис Мазуренко каже, що капремонт усіх найпростіших укриттів вже завершили. Водночас заклади, у яких немає можливості облаштувати укриття, уклали меморандуми про використання приміщень, де є укриття, з юридичними особами різних форм власності. Це 10 закладів, які уклали 25 меморандумів.
Крім цього, у громаді триває будівництво протирадіаційних укриттів. Вони розташовані поруч з шістьма вінницькими ліцеями № 11, 12, 13, 23, 33, 30.
Процес будівництва протирадіаційних укриттів для нас новий(…). Саме ці заклади загальної середньої освіти не мають ані цокольних, ані підвальних приміщень, які можна було б переоблаштувати під укриття, але вони мають території, де їх можна побудувати. Бюджет на шість протирадіаційних укриттів для шкіл – 231 мільйон гривень. Наразі у всіх закладах вже приступили до виконання будівельно-монтажних робіт, – розповідає Денис Мазуренко.
За його словами, всі протирадіаційні укриття будуть розраховані на місткість до 1 000 людей. Деякі з них будуть наземними, а деякі – частково підземними. Будують такі укриття з нуля.
Відомо, що у протирадіаційному укритті КЗ «Вінницький ліцей №30 ім. Тараса Шевченка» вже виконали щебеневу підсипку, провели земляні роботи, влаштували гідроізоляції, зробили стяжку, звели каркас та влаштували монолітну плиту.
У КЗ «Вінницький ліцей №33» облаштовують тимчасову дорогу, виносять кабель із зони забудови та продовжують земляні роботи.
На території ліцею №12 робітники підрядної організації винесли мережі з «плями забудови», зробили бетонування частини елементів та виконали щебеневу підготовку. Також виконали гідроізоляцію, прокладають зовнішні мережі водопроводу й каналізації, сформували каркас і влаштували бетонну плиту.
У ліцеї №13 зробили бетонування частини елементів та виконали щебеневу підготовку, виконали гідроізоляцію, прокладають зовнішні мережі водопроводу й каналізації, сформували каркас.
У КЗ «Вінницький ліцей №11» демонтували малі архітектурні форми, демонтували будівлі та споруди. Також винесли мережі з «плями забудови» та виконали частину будівельних робіт, підготовку. Тепер проводять гідроізоляцію та влаштовують металевий каркас.
У ліцеї №23 будівництво перебуває на етапі переоблаштування інженерних мереж.
Ілюстрація – misto.vn.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.