У річці Тяжилівка екологи виявили забруднення амонійним азотом

13:09
Автор: Vежа
Become a Patron!

Нещодавно вода у річці Тяжилівка помутніла та змінила колір. Екологи перевірили, що стало причиною забруднення річки й виявили перевищення вмісту амонійного азоту.

Фахівці відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області 7, 8 та 13 травня брали проби поверхневих вод річки Тяжилівка. За результатами інструментально-лабораторного контролю було виявлено перевищення по азоту амонійному.

При чому, якщо 7 травня було перевищення норм у 20 разів, то вже 8 травня – у п’ять. В пробах води, які відібрали 13 травня, концентрація забруднюючих речовин знаходилась в межах гранично допустимої концентрації.

Нагадаємо, що раніше мешканці Хутора Шевченка повідомили про забруднення річки Тяжилівка – вода змінила колір та помутніла.

 

Це не вперше з водою у річці виникають проблеми. Навесні минулого року у Тяжилівці виявили витік чорної речовини, схожої на мазут. Через це у водоймі загинула риба.

За інформацією видання «Агроном», амонійний азот використовують при глибокому удобренні рослин. Окрім впливу на коріння, амоній також здатний зміцнювати клітинні стінки, сприяючи тому, що рослини стають витривалішими, краще переносять заморозки, зменшується ризик захворювань та втрат при зберіганні.

Читайте також: Вінницькі екологи перевіряють забруднення річки Тяжилівка. ФОТО

Читайте також: Мазут замість води: у вінницькій річці Тяжилівці гине риба. ВІДЕО

Читайте також: Дьогтянчик і Скакунка: у Вінниці вирішували, як рятувати малі річки міста. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.