Мазут замість води: у вінницькій річці Тяжилівці гине риба. ВІДЕО

13:46
Автор: Vежа
Become a Patron!

У вінницькій річці Тяжилівка виявили витік підозрілої речовини, схожої на мазут. На одній ділянці вода має чорний колір, на іншій виявлено рибу, яка повільно помирає на поверхні забрудненої Тяжилівки. 

Як повідомляє у своєму сюжеті Телеканал “ВІТА”, у районі вулиці Гонти, де починається промзона, річку можна знайти за запахом. “Сморід такий, що аж виїдає очі” – відзначають журналісти.

Забір рідини для дослідження беруть з пожежного басейну, що підпорядковується місцевій нафтобазі. Фахівці з’ясовуватимуть, чим настільки забруднили воду.

   

“Неозброєним оком видно колір цієї води, запах камера не передасть”, – коментує Світлана Юзвак, начальниця відділу охорони довкілля Вінницької міської ради. Береги вкриті мазутним нальотом, а очерет став просто чорним. “Є витоки якихось нафтопродуктів” – коментує працівник Муніципальної поліції.

 

Також Михайло Запорожець, головний інспектор відділу водних ресурсів Муніципальної поліції, що “стояча вода” у річці – це тільки візуально: “Під нею існують так звані водні джерела, як вбирають в себе цю брудну воду, і вона витікає як в Буг, так і в підземні водойми, звідки ми і набираємо і воду п’єм, і купаємося”. Врешті журналісти та Муніципальна поліція” натрапляють ще й на водовідвід, який потоком несе суміш нечистот і мазуту далі. “Ми можемо зробити висновок, що вода не стояча в цій водоймі, а вона має витік і продовжує добиратися до Бугу”, – каже Світлана Юзвак.

Працівники “Шляхового управління”, які постійно чистять такі канали, кажуть, що раніше такого бруду тут не було. За словами Анатолія Шкрабалюка, майстра “Шляхового управління”, ще десять днів тому водойму чистили і можуть зробити висновок, що вона такою стала протягом трьох тижнів, адже спочатку був специфічний запах, а потім вода набула сірого кольору. “Там відстійник якийсь є, чи то пожежна водойма, і воно звідти десь потрапила ось ця вода, мазута, стоки” – каже чоловік.

Повідомляється, що водовідвід проходить повз гаражний кооператив “Металіст”, біля якого спостерігається помутніння води.

– Коли підіймається рівень води у водоймі, то всі масла тече сюди, в Тяжилівку і через те йде забруднення, а три дні тому вода просто бурлила, – говорить пан Микола, голова правління гаражного кооперативу.

Забір води взяли тут, на місці витоку, та ще за 50 метрів нижче та вище витоку. Розглядається версія, що така ситуація виникла через місцеву нафтобазу, втім тамтешній охоронець каже, що вона вже не працює протягом десяти років.

    

Охоронець, пан Микола допускає “Муніципальну поліцію” та журналістів на територію та показує труби, навколо яких сотні рибин, які викинулись на поверхню та повільно помирають. Наразі “Муніципальна поліція” шукає винуватця екологічного лиха.