У міськраді виділили 3,7 мільйона на виконання карантинних “рекомендацій” у школах

19:32
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницькій міській раді перерозподілили додаткові 3,7 мільйона гривень на виконання комунальними закладами освіти рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України.

Кошти виділили, серед іншого, на закупівлю в школах міста антисептиків, масок для персоналу та паперових рушників у вересні.

Як повідомила Vежі Оксана Яценко, директорка департаменту освіти Вінницької міської ради, відповідне рішення прийняли на попередньому засіданні виконавчого комітету ВМР.

Нагадаємо, 30 липня на сайті МОЗ опублікували постанову №42 Головного державного санітарного лікаря України, яка затверджувала тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину.

Вони стосуються закладів позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Серед іншого, рекомендації передбачають вимоги щодо забезпечення антисептичними засобами, ЗІЗ, безконтактними термометрами тощо:

Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку і захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника;

– Керівник закладу освіти забезпечує:
а) необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук тощо);
б) медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту);

– На вході до всіх приміщень закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами;

– У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила, антисептичних засобів для рук та паперових рушників (або електросушарок для рук). Використання багаторазових рушників заборонено;

– Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів. місць для сидіння, перил, тощо);

– На території закладу необхідно розмістити контейнери/урни з кришкою для використаних масок.

Ці та інші положення постанови, які фактично передбачали додаткові витрати на виконання рекомендацій, викликали питання, хто ж має фінансувати закупівлю антисептиків, паперових рушників і т.д. Крім цього, виникало питання й щодо обов’язковості виконання “рекомендацій”, позаяк вони зазвичай мають необов’язковий характер.

Питання обов’язковості

Відповіді на них ми й спробували отримати у очільниці міського Департаменту освіти Оксани Яценко. Так, пані Оксана вказує на обов’язковий характер згаданих “Тимчасових рекомендацій”:

Вони дійсно називаються “рекомендаціями”, однак є обов’язковими до виконання. Всі рекомендації, які видавав Головний державний санітарний лікар України, щодо, наприклад, відкриття дитячих садочків (у червні – авт.) виконуються не тільки у Вінниці, а й по Україні. І, відповідно, наша Держпродспоживслужба на основі цих рекомендацій створює свої власні і перевіряє навчальні заклади – зазначила чиновниця.

Відтак, Оксана Яценко нагадала, що згідно з постановою №42 відповідальність за виконання Тимчасових рекомендацій покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти, тож і фінансувати виконання постанови мають власники закладів (незалежно від форми власності).

Фінансування вінницьких шкіл міською радою

Так, зі слів чиновниці, на попередньому виконкомі Вінницька міська рада перерозподілила на комунальні школи міста на  вересень 3 700 000 гривень. Йдеться про 38 закладів (в тому числі школу у Десні та спеціальну школу).

Кошти мають витратити на придбання антисептиків, дезінфікуючих розчинів, рідкого мила, безконтактних термометрів (за їх відсутності), масок для персоналу та паперових рушників (наразі це вичерпний перелік витрат).

За виконання певних обов’язків, що передбачені постановою, додаткові виплати персоналу здійснювати не будуть. Питання про виділення коштів на виконання рекомендацій у жовтні, листопаді й грудні буде вирішуватись на серпневій сесії Вінницької міської ради.

При цьому, питання щодо фінансування виконання рекомендацій міськими позашкільними навчальними закладами (Вінницьким міським палацом дітей та юнацтва та Центром художньо-хореографічної освіти дітей та юнацтва “Барвінок”) буде вирішуватись на серпневій сесії, позаяк навчання там починається в середині вересня.

У Вінниці немає міських вищих та фахових передвищих навчальних закладів, а заклади професійної (професійно-технічної) освіти на найближчій сесії міськради планують передати на баланс області, тож кошти на них у міськраді не виділятимуть.

Разом з тим, Оксана Яценко запевнила, що витрати на виконання постанови в жодному разі не мають лягати на плечі батьків. Тож у разі, якщо в міських комунальних закладах освіти в батьків почнуть вимагати заплатити, наприклад, за антисептики, чиновниця радить звертатись спершу до адміністрації закладу, а в разі, якщо це не допомогло, до профільного Департаменту міськради.

Контроль за виконанням та відповідальність

Як пояснила Оксана Яценко, притягнення до відповідальності за невиконання “тимчасових рекомендацій” зможуть здійснювати як правоохоронні органи, так і Держпродспоживслужба з Департаментом освіти Вінницької міської ради.

Так, наприклад, поліція, зі слів чиновниці, зможе накладати штрафи за порушення правил карантину в межах адмінвідповідальності (штрафами від 17 до 34 тисяч гривень), а вже у Вінницькій міській раді будуть здійснювати дисциплінарні стягнення (йдеться, серед іншого, про догани та звільнення для працівників міських комунальних закладів освіти).

Контроль за дотриманням рекомендацій у Департаменті освіти здійснюватимуть дистанційно, однак у разі звернень від громадян, до закладу освіту може завітати територіальний інспектор, закріплений за ним.

Представники міської освіти також час від часу беруть участь у спільних перевірках разом Держпродспоживслужбою. Крім цього, незабаром у комунальних закладах освіти відбудеться планова перевірка, де, серед іншого, будуть враховувати виконання згаданої постанови.

Для кращого розуміння майбутніх змін у закладах освіти радимо ознайомитись з найцікавішими “рекомендаціями” згаданої постанови у нашому матеріалі або прочитати текст постанови повністю.

Фото з архіву

Читайте також: Кімната ізоляції та мінімум пересування: нові рекомендовані обмеження для освіти

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.