У мерії відповіли чи буде у Вінниці впроваджено «зелену хвилю» для водіїв

15:25
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

У Вінниці розглянуть можливість впровадження «зеленої хвилі», яка дозволить водіям, які їдуть із дотриманням швидкісного обмеження, проїжджати великі відрізки дороги, не зупиняючись на світлофорах завдяки їх спеціальному режиму роботи.

Міська влада відповіла на петицію, у якій вінничани просили синхронізувати роботу міських світлофорів, аби водіям не потрібно було зупинятися на кожному і звернути увагу на позитивний досвід інших українських міст з організації  «зеленої хвилі».

“Така система вже з’являється у інших містах України, зокрема, у Кривому Розі, Дніпрі, Києві. Важливим елементом функціонування такої системи є спеціальні табло, на яких з’являється рекомендована для водіїв швидкість руху. Дотримуючись таких рекомендацій, водії зможуть швидше доїжджати з точки А до точки В, не зупиняючись на світлофорах, а також не порушуючи встановлений швидкісний режим, згідно ПДР”, – було зазначено у петиції.

У міській раді відповіли, що поняття «зеленої хвилі» є однією із основних функцій та принципів роботи автоматизованої системи керування дорожнім рухом (АСКДР), яку саме почали впроваджувати у місті. Без цього неможливо скоординувати роботу світлофорів на окремій вулиці.

“Роботи по впровадженню автоматизованої системи керування дорожнім рухом у м. Вінниці розпочато з прокладання волоконно-оптичних мереж, але на даний час не закінчені в повному обсязі. Зазначені роботи на вулично-шляховій мережі міста будуть продовжуватись. Після впровадження автоматизованої системи керування дорожнім рухом буде розглядатись можливість запровадження «зеленої хвилі» на окремих магістральних вулицях міста”, – йдеться у відповіді мерії.