У масках та з антисептиками: у МОН пояснили, як відбудеться ЗНО під час епідемії коронавірусу

8:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

Антисептики, маски та соціальна дистанція – обов’язкові елементи цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання. Через пандемію та карантин ЗНО відбудеться з певними змінами. 

Міністерство освіти та науки опублікувало на своєму інформаційному ресурсі про зміни щодо ЗНО під час епідемії.

ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ

Дати проведення тестування залежатимуть від завершення карантину. Якщо він завершиться до початку червня, тоді основна сесія ЗНО відбудеться з 25 червня по 17 липня. Якщо ж карантин триватиме до початку серпня, тоді тестування організують з 17 серпня до 4 вересня. Відповідно вступна кампанія в українських університетах також зміниться.

– В умовах епідемії проведення ЗНО є набагато безпечнішим, ніж вступні іспити в університетах. Більшість учасників складають ЗНО за місцем проживання, тому їм не потрібно їхати в інше місто чи область. Натомість для складання вступних іспитів навпаки більшості вступників та їхнім батькам доведеться по кілька разів їздити в інші міста, що в рази збільшить кількість переміщень по країні. Водночас вступні іспити зазвичай збирають набагато більшу кількість людей в аудиторіях, ніж під час ЗНО, – прокоментував заступник Міністра освіти та науки Єгор Стадний.

Ті учасники, які контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції. Якщо ж через ізоляцію чи хворобу вони будуть змушені пропустити й додаткову сесію – їх звільнять від ЗНО за станом здоров’я. Таке правило діяло і раніше для людей з низкою захворювань. Для таких абітурієнтів передбачені окремі особливості та форми проведення вступних іспитів до університетів.

ФОРМАТ ЗНО

Водночас без змін залишаться формат і процедура проведення ЗНО. За правилами під час складання тестів в аудиторії перебуває щонайбільше 15 учасників та 2 інструктори.  Також обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії. Таке правило існувало раніше й буде дотримано у зв’язку з епідемією.

Крім того, забезпечать дистанціювання біля входу в приміщення, де проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей.

Без змін залишаться кількість тестів та їхній зміст. Кожен учасник може скласти максимум 4 тести. Водночас у МОН наголошують, що кількість завдань у тестах, які ґрунтуються на матеріалі, що вивчається у квітні-травні 11 класу, досить мало.

– Таке завдання може бути взагалі одне на весь тест. Передруковувати тираж тестових зошитів через таку малу кількість завдань є недоцільно. До того ж модель ранжування результатів тестування знижує вплив зовнішніх факторів і УЦОЯО зможе статистично згладити певні прогалини у підготовці учасників через карантин.

Важливо, що усі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками. Приміщення будуть провітрювати та дезінфікувати.

Детальніше про всі зміни в освітніх процесах, які відбуваються через карантин, та відповіді на найбільш поширені запитання можна знайти на спеціальному інформаційному ресурсі – mon-covid19.info.

Читайте також: Уряд продовжив карантин до 11 травня

Читайте також: Через карантин в Україні пробне ЗНО перенесли на квітень

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.