У Ладижині зібрали 40 літрів крові у рамках акції “Здай кров – збережи життя воїну”. ВІДЕО

7:55
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Ладижині зібрали 40 літрів крові та її компонентів у рамках акції “Здай кров — збережи життя воїну — захиснику України”. Кожен, хто доєднався до акції, отримав по 500 гривень від місцевої влади. 

Як повідомили  на сайті та в сюжеті “Суспільного”, кров здавали у приміщенні Ладижинської лікарні. Всього до акції доєдналися 90 жителів громади.

В учасників акції спершу вимірювали тиск та перевіряли кров на вірусні інфекції. Якщо всі показники в нормі — готували до здачі крові. Стандартна донація — 450 мілілітрів. 

Декілька донорів поділилися із журналістами, чому здають кров.

— Коли людина втрачає руку чи ногу, чи отримує осколкове поранення, це дуже важливо. Хтось потребує цієї крові, — каже військовослужбовець Сергій Олійник, який від початку російсько-української війни пройшов сім ротацій.

— Це може вберегти людині життя. Хочу, щоб моя кров комусь допомогла: чи військовим чи діткам хворим, — поділилася медсестра Олена Бондар, яка здає кров уже вшосте.

У сюжеті повідомили, що кожен, хто доєднався до акції, отримав по 500 гривень від місцевої влади.

— З міського бюджету [громади] виділено 75 тисяч гривень. У такий спосіб ми вирішили заохотити містян здавати кров, — розповів заступник міського голови Олександр Ткачук.

Повідомляється, що стати учасниками акції у Ладижині можна ще й сьогодні, 18 листопада.

Акція “Здай кров — збережи життя воїну — захиснику України” в області проходить щороку. Ініціатори — Вінницька обласна станція крові та Всеукраїнська асоціація “Народи світу за мир”.

Відео – Суспільне

Читайте також: “Ніхто ні від чого не застрахований”: історії вінничанок, які стали донорами, рятуючи близьких

Читайте також: Донорство, смаколики, Яніна Соколова: у Вінниці відбувся перший “Red Brunch”. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.