У краєзнавчому музеї відкрили історико-документальну виставку до Дня Гідності та Свободи

9:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

Учора, 18 листопада, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку, присвячену подіям Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років.

Це зробити з нагоди Дня Гідності та Свободи, який відзначають в Україні 21 листопада. Як повідомили на сайті Вінницької облдержадміністрації, центральне місце на виставці займають матеріали Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи Україну.

Офіційне число тих, хто до неї належить – 107 осіб. Зокрема й п’ятеро Героїв з Вінниччини: приватний підприємець, художник у техніці ебру (малюнки на воді), фіналіст шоу “Україна має талант” (2013) Валерій Брезденюк, залізничник Леонід Полянський, учасник клубу історичної реконструкції “Білий вовк” Максим Шимко, військовослужбовець Юрій Нечипорук і підприємець Роман Оліх.

 

Повідомляється, що вперше в експозиції музею представлено комплекс матеріалів Героя Небесної Сотні Максима Шимка (нагороди, світлини та особисті речі).

– Максим брав участь у патріотичних акціях, зокрема Помаранчевій революції 2004 року та податковому майдані 2012 року На Євромайдані був козаком 4 редуту Майдану. На своїй сторінці в соцмережі 18 лютого залишив останній запис: “За Україну!!! Всі хто може їдьте в Київ!!!”, – зазначили на сайті ОДА. 

Максим Шимко загинув 20 лютого на барикадах – куля снайпера влучила в сонну артерію на шиї, коли з товаришами виносив поранених з-під обстрілу. Максиму Шимку було 34 роки. У Вінниці відкрили меморіальні дошки на фасаді школи № 13, де він вчився, і на будинку № 3 по вул. Іванова (нині вул. Волошкова), де він проживав. У 2016 році на честь Максима Шимка перейменували колишню вул. Карла Маркса у Вінниці.

 

Окремий розділ виставки присвятили пам’яті Героя України та Небесної Сотні, художника Валерія Брезденюка (1963–2014).

–  За своє життя він створив понад 500 унікальних картин у техніці ебру (малюнок на воді). Усвідомлюючи суспільно-політичні події наприкінці 2013 року в Україні Валерій Брезденюк, як справжній патріот своєї Батьківщини, став одним із перших учасників Революції Гідності. Був зарахований до загону Самооборони Майдану “Полтава”, одного з підрозділів “Правого сектора”. Загинув 18 лютого біля Будинку Профспілок внаслідок вогнепального поранення. Похований у м. Жмеринка. Меморіальна дошка встановлена на будівлі жмеринської школи № 5, де навчався герой, –  йдеться у повідомленні.

 

Крім цього, увазі відвідувачів виставки пропонуються артефакти й інсталяції, що висвітлюють Помаранчеву революцію.

– Ця виставка – щира подяка, шана і доземний уклін матерям, батькам, родичам і близьким за жертовність, патріотизм, громадянську позицію їх рідних – мужніх та прекрасних Синів і Дочок України! – зазначили в ОДА.

Зазначимо, що з 18 листопада Вінницький обласний краєзнавчий музей закрили для відвідувачів у зв’язку з обмеженнями “червоної зони”. Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Фото – vin.gov.ua

Читайте також: У Вінниці до Дня Гідності та Свободи відбудеться акція “Вільні творять майбутнє”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.