У краєзнавчому музеї презентували виставку подільських ікон XVIII–XIX століть. ФОТО

8:23
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї презентували виставку подільських ікон. Їхні сюжети пов’язані з відлунням у наївному малярстві Східного Поділля таких стилів світового мистецтва як бароко та ренесанс.

Виставку «Видноколо подільської ікони: Ренесанс, бароко – наїв» презентували у великій виставковій залі музею до 1032-ї річниці Хрещення Київської Русі. Загалом представлено 23 народні ікони, сюжети яких пов’язані з відлунням у наївному малярстві Східного Поділля кінця ХVІІІ–ХІХ ст. панівних стилів світового мистецтва.

– Концепція експозиції полягає у популяризації такого яскравого явища, яким є народні ікони, – зазначають у дописі на сторінці музею. – Знайомимо наших відвідувачів з історією релігійних сюжетів, які стали відомими у західноєвропейському мистецтві й згодом полюбилися подільським вірянам. Серед них «Коронування Богородиці», «Святе сімейство», «Каяття Марії Магдалини», алегоричні барокові сюжети тощо.

 

 

Додають, що саме за часів бароко ХVІІ–ХVІІІ ст. в українському іконописі помітний вплив мистецтва Західної Європи. Про такі ікони писали «ікона венеціанського живопису» або «знавці знаходять в іконі італійське письмо».

 

Виставка «Видноколо подільської ікони: ренесанс, бароко – наїв» експонуватиметься у виставковій залі обласного краєзнавчого музею до 16 серпня.

Читайте також: У краєзнавчому музеї презентували вітраж “Стара Вінниця” за мотивами акварелі Наполеона Орди. ФОТО

Читайте також: У Краєзнавчому музеї показали першу в Європі форму для відливання пальчастих застібок. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.