У грудні мешканці Вінниччини заборгували за комунальні послуги понад мільярд

7:42
Автор: Vежа
Become a Patron!

Наприкінці грудня борг мешканців Вінниччини перед комунальними підприємствами сягнув понад мільярд гривень. Найбільше боргували за газ. 

Головне управління статистики у Вінницькій області опублікували інформацію про оплату населенням Вінницької області житлово-комунальних послуг у грудні 2019 року. За їхніми даними, протягом грудня за житлово-комунальні послуги сплатили 431,2 мільйона гривень. Це становить 86% від усіх нарахованих сум. Окремо виділили сплату за електроенергію – 115,5 мільйонів (92% нарахованих сум).

Водночас станом на кінець грудня заборгованість населення за послуги становила понад мільярд гривень, а саме:

  • постачання природного газу – 717,8 мільйона;
  • централізоване опалення та постачання гарячої води – 201,6 мільйона;
  • утримання будинків та прибудинкових територій – 56,4 мільйона;
  • централізоване постачання холодної води та водовідведення – 51,1 мільйона;
  • вивезення побутових відходів – 11,8 мільйона;
  • постачання електроенергії – 156,2 мільйона.

Середній рахунок за комунальні послуги на одного власника особового рахунку у грудні становив 2160,89 гривні.

До речі, «Вінницяміськтеплоенерго» повідомляє, що станом на 4 лютого заборгованість вінничан перед підприємством становить майже 98 мільйонів гривень.

Якщо боржник не може з певних причин заплатити всю суму, йому пропонують реструктурувати заборгованість та платити рівними частинами разом із поточними нарахуваннями. Нині на підприємстві укладено 360 договорів на реструктуризацію заборгованості на загальну суму понад 4,7 мільйона гривень.

Наприклад: якщо споживач боргуєте 10 тисяч гривень, то може укласти договір з реструктуризації для виплати боргу частинами, але 3333 гривень (30%) необхідно сплатити одразу, а вже залишок –  6667 гривень  – рівними частинами протягом визначеного терміну. Якщо термін визначається  рік, то протягом цього року щомісяця потрібно буде сплачувати по 555 гривень. Однак, крім цієї суми, обов’язково потрібно розраховуватися за поточні нарахування за спожиті послуги.

Додають, якщо споживач відмовляється від можливості реструктуризації й нехтує рахунками надалі, або підписав договір, але ігнорує обов’язковими виплатами, то справа передається далі до суду. У такому випадку боржник може потрапити під ряд санкцій: судовий і виконавчий збори, внесення до єдиного реєстру боржників, заборона виїзду за кордон та арешт майна.