× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Тиждень глаукоми»: вінничанам безкоштовно перевірятимуть зір

11:14
Автор: Юлія Плахтій

У Вінниці протягом одного тижня можна безкоштовно здійснити обстеження очей у лікаря.

Як йдеться у сюжеті ТРК «Вінтера», фахівці обласної лікарні імені Миколи Пирогова влаштували так званий «тиждень глаукоми» із 12 до 16 березня. У його рамках можна буде прийти до офтальмолога та перевірити зокрема очний тиск та зробити загальний огляд очей.

  • Глаукома – це хвороба зорового нерва, коли він гине і імпульси перестають передаватися від ока до мозку, – каже завідувачка відділення мікрохірургії ока Наталя Капшук. – Ми намагаємось донести до всіх, що не треба сидіти вдома, в жодному разі не займались самолікуванням, а щоб йшли до лікарів та таким чином робили профілактику хворобу.

Медики наголошують, що підступність хвороби у тому, що вона може не проявлятися жодним чином доволі тривалий час, відтак виявити, що у людини це захворювання – самостійно неможливо. Відтак зазвичай пацієнти звертаються до фахівців вже на третій чи четвертій стадії захворювання – тоді зір втрачається частково чи навіть повністю.

Наприклад, одна з пацієнток, у якої виявили глаукому – спочатку лікувалася медикаментозно, втім, очевидно через запущеність хвороби – це не допомогло. Відтак Наталі Андріївні довелося робити операцію на обох очах – вилікували у жінки глаукому та катаракту. «Завдяки золотим рукам лікарів я тепер бачу, а то вже й стежки не бачила, щоб пройти» – каже пацієнтка.

Нині у світі глаукому виявляють у 80 мільйонів людей, на Вінниччині – 10 тисяч. Серед факторів ризику – спадковість. Відтак, якщо у сім’ї хтось бодай один страждає від глаукоми – перевіритися варто усім близьким родичам.

До речі, перевірити стан очей можна буде не тільки в обласному центрі: бригади медиків кілька разів у березні виїжджатимуть у сільські амбулаторії.

Адреса лікарні імені Миколи Пирогова: вулиця Пирогова, 46. Телефон реєстратури:  (0432) 67-13-61. Години прийому – із 9:00 до 16:00. 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.