Туристичний потік до Вінниці у 2020 році впав у понад два рази

10:45
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У 2020 році у Вінниці в понад два рази зменшилась сума туристичного збору та кількість ночівель туристів у місті.

Разом з тим, помітно збільшилася кількість дегустацій та гастрономічних турів з акцентом на стравах подільської кухні. Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради.

Так, за 11 місяців 2020 року у порівнянні з таким періодом 2019 року відбулося падіння на 54 % в сумі туристичного збору (до 894 тисяч гривень на противагу рекордним майже 2 мільйонам у 2019 році), а також кількості ночівель (34,7 тисячі на противагу 76 тисячам у 2019 році).

Зазначається, що фактично туристичний сезон 2020 року у Вінниці звузився до 3,5 місяців (кінець червня — початок жовтня), з яких лише 2 припали на роботу світломузичного фонтану.

Однак різкий спад податкових надходжень продемонстрували лише туристичні компанії, а ось готелі, ресторани та музеї зуміли втримати відносну стабільність.

– У перші ж тижні карантину туристична галузь шукала формати переходу в онлайн-промоцію та напрацьовувала прийнятні умови для виходу з жорсткого локдауну.

Попри те, що було втрачено найбільш насичені для Вінниці травень і червень, за літні місяці з’явилися нові екскурсійні та розважальні продукти, якими туристи могли наповнити свою мандрівку – розповідає директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені, передають на сайті ВМР.

Підкреслюється, що помітно збільшилася кількість дегустацій та гастротурів з акцентом на стравах подільської кухні. Гіди у Вінниці запровадили нові формати екскурсій на теплоходах і велосипедах, використавши потенціал рекреаційних та природних зон міста, що особливо популярно в часи карантину.

Популярними також стали прогулянки територією парку та лікарні імені Ющенка, зокрема у форматі костюмованої екскурсії. Повідомляється, що новинки для туристів з’являлись також у Національному музеї-садибі М. І. Пирогова, Музеї моделей транспорту, колекцій та мініатюр і Музеї вінницького трамвая.

Фото з архіву

Читайте також: Вінницькі екскурсоводки стали номінантками премії “Ukraine Tourism Awards-2020”

Читайте також: “Зачинитися – це краще, ніж втрачати у якості”: тематичний ресторан “Кінь у протигазі” йде у “творчу відпустку”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.