Вінницькі екскурсоводки стали номінантками премії “Ukraine Tourism Awards-2020”

11:39
Автор: Юлія Плахтій

Відразу дві вінницькі екскурсоводки, Тетяна Рибак та Ірина Грищук, стали номінантками премії “Ukraine Tourism Awards-2020” в категорії “Кращий гід на карантині”.

Окрім того, в номінації Підтримати номінантів голосом можна до 25 грудня включно. 

Тетяна Рибак

На сайті конкурсу зазначено, що кандидатуру Тетяни Рибак на премію запропонував Департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради. Повідомляється, що протягом “корона-кризи” Тетяна здійснила понад 180 офлайн та 17 онлайн-екскурсій визначними локаціями Вінниччини.

Тетяна Рибак – відома у Вінниці гідеса, яка до карантину влаштовувала низку незвичайних подій, як-от першу в місті екскурсію для мам з візочками. Детальніше про це можна почитати в цьому матеріалі. Наприкінці 2019 року Тетяну відзначили у міськраді, як одну з авторів найбільш оригінальних екскурсій містом.

Під час карантину Тетяна організовувала безкоштовні віртуальні екскурсії. Наприклад, під час екскурсії “Артинов. Вінниця.Вінішко” гідеса розповідала про вінницькі секрети, архітектора Артинова, його муз та жінок (і все це – під келих вина). Учасники також мали змогу виграти призи за свої цікаві запитання. Трансляція відбулась в прямому ефірі Instagram, а наступні екскурсії – в Zoom.

Також, серед іншого, Тетяна влаштовувала онлайн-екскурсію “Вінниця комфортна“. Тоді вона зазначила, що “сотня бажаючих змогла приєднатись і послухати, звідки “ростуть ноги” вінницької комфортності”.

Нині, як повідомила гідеса на своїй Фейсбук-сторінці, те, що її номіновано на премію “Ukraine Tourism Awards-2020”, для неї – “геть несподівано”, “дуже хвилююче та по-особливому”. Відтак Тетяна просить підтримати її та проголосувати за неї (всього в цій категорії – 14 номінантів).

“Бо карантин хоч і наламав нам плани, але зміг показати ближче людей та місця, які поруч. Пам’ятаєте, як захопливо було бачити Вінницю з катера і загадувати бажання #підтримости. І як дивувались історіями про найбільшу лікарню для душевнохворих. Й скільки цікавих історій є про жінок у Вінниці.

А скільки вечорів ми в карантині провисіли в стрімах, слухали про Артинова і пили вінішко, дізнавались чому Вінниця комфортна і які вишукані деталі ховаються на вулицях” – написала Тетяна Рибак.

Ірина Грищук

Як повідомляється на сайті премії, кандидатуру Ірини Грищук на премію запропонував Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації.

Зазначено, що Ірина під час карантину продовжувала свою роботу й влаштувала 174 екскурсії. Зокрема серед екскурсійних маршрутів: “Вінниця середньовічна”, “Дегустація подільської кухні”. Серед обласних екскурсій – “Подільський Єрусалим” (Гнівань – Тиврів – Шаргород).

Зокрема, VежА раніше писала про екскурсію-дегустацію гідеси Ірини Грищук у вінницькому пабі “Кінь у протигазі”. В рамках події за давніми рецептами було відтворено страви правобережної України 19 століття, аби показати, що гастробрендів на Вінниччині може бути значно більше, ніж здається.

Таким чином Ірина Грищук та управляючий пабом розпочали спільний еногастрономічний проект в основі якого – особливості поєднання різноманітних вин та інших алкогольних напоїв зі стравами подільської кухні, які нині вже забуті.

Тоді Ірина розповіла, що проект – «дитя карантину», його ідея виникла ще у лютому і за цей час знайшла можливість реалізації.

Проголосувати за Тетяну Рибак або Ірину Грищук можна на сайті премії за ЦИМ посиланням. Далі потрібно перейти в категорію “Кращий гід на карантині”.

На сайті премії зазначено, що “Ukraine Tourism Awards 2020” є головною туристичною премією України. Формат цьогорічного заходу – Quarantine edition, церемонія відбудеться в режимі онлайн. Головна мета премії – звернути увагу на туризм як дуже важливу галузь у сфері економіки.

Загалом в рамках премії в 11 номінаціях буде відзначено “кращих гравців ринку, які показали приклад нестандартних рішень та продовжували роботу в умовах коронакризи, намагались підвищувати рівень обслуговування”.

Також у можна обрати кращих в таких номінаціях:

– Кращий туристичний оператор
– Кращий комплекс “За містом”
– “На крилах надії” (авіакомпанії)
– Відкриття року в готельній сфері
– Кращий ресторан української кухні
– Краща туристична атракція Києва
– Герой карантину (люди, які під час карантину підтримували туристичний сектор)
– Регіональний прорив року
– GovHelp (державні структури, які під час карантину допомагали туристичній сфері)
– Амбасадор “Мандруй Україною”.

Повідомляється, що подані учасниками заявки відбираються організаційним комітетом. Визначення переможців відбувається за принципом більшості голосів: 50% – голоси онлайн голосування та 50% – голоси організаторів.