“Це абсолютний фейк”: в ОДА спростували чутки про ліквідацію Вінницького державного педагогічного університету

19:25
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк спростував чутки про злиття ВДПУ імені М. Коцюбинського з ДонНУ імені В. Стуса, а також закриття Вінницького кооперативного інституту.

Зауважимо, що такий перебіг подій припускали у виданні “Депо”, посилаючись на інтерв’ю Міністерки освіти і науки Ганни Новосад, в якому вона заявила про можливе об’єднання деяких університетів.

У матеріалі, зокрема, журналісти припустили, що Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського може “поглинути” Донецький національний університет імені Василя Стуса. Але Ігор Івасюк, у відповідь  на запитання журналістів під час сьогоднішньої прес-конференції у Вінницькій ОДА,  заявив, що це неправда.

Я вважаю, що це абсолютний фейк. Ніхто не збирається закривати ні Педагогічний університет, ні Кооперативний інститут, про який теж в цій статті, до речі, йде мова. Більше того, я вам можу сказати, що Кооперативний інститут має плани і серйозну перспективу на відкриття ліцею при інституті, є відповідна угода про співпрацю з польськими колегами-освітянами. Я це знаю, тому що керівництво інституту їздило буквально місяць тому в Польщу і цим питанням опікувалося. Тому це фейк. Інституту бути, і в нього є серйозні плани на розвиток, – сказав заступник голови Вінницької ОДА.

Так само це стосується нашого Педагогічного університету. В мене була розмова і з ректором з приводу того, що держава передбачила в достатній кількості видатки на утримання. Це по перше. А по друге, університет має гарні здобутки. Він три роки поспіль займає перше місце серед усіх педагогічних університетів України за кількістю і якістю наукових студентських робіт… У них 99 призерів в різних всеукраїнських олімпіадах з різних предметів. Крім того 30% викладачів пройшли стажування за кордоном…

Ігор Івасюк також зазначив, що ВДПУ імені М. Коцюбинського цього року виповнюється 108 років. З його слів “це перший вищий навчальний заклад на Вінниччині та другий, після Кам’янці-Подільського, на Поділлі. Його закінчив Коцюбинський. Він носить ім’я Коцюбинського”. Тому, на переконання Ігоря Івасюка, “втрата педагогічного університету у Вінниці імені Коцюбинського це втрата частинки нашої самобутності та ідентичності. І такого відбутися не може”.

А стосовно Кооперативного інституту, заступник голови ОДА сказав, що цей заклад – один з двох вищих навчальних закладів в Україні (решта мають рівень коледжу), тому він теж буде збережений.

Фото – з архіву Vежі
Ілюстративне фото – vmr.gov.ua

Читайте також: “Глупство і зрада”: Донецький медичний університет виступив проти злиття з Вінницьким імені Пирогова

Читайте також: “Щоб не тягнули на радянське дно”: що студенти педагогічного думають про освіту та вчителів. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.