“Глупство і зрада”: Донецький медичний університет виступив проти злиття з Вінницьким імені Пирогова

19:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вчена рада Донецького національного медичного університету (ДНМУ) виступила проти злиття з Вінницьким національним медичним університетом (ВНМУ), назвавши це глупством і неприхованою зрадою. Своє звернення вони опублікували на офіційній сторінці університету у Фейсбук.

Як зазначено у документі, поштовхом до його написання стала публікація в мережі народної депутатки України Ольги Богомолець, в якій вона оприлюднила розпорядження Кабінету Міністрів України (на той момент ще не підписане – ред), про утворення Національного Одеського медичного університету, реорганізувавши Одеський національний медичний університет і Кримський державний медичний університет імені Георгієвського. Депутатка назвала це знищенням останнього, і додала, що «такий самий “трюк” планують провести з Донецьким і Луганським університетами трохи пізніше, шляхом злиття останніх з Вінницьким і Київським медичними вишами».

У зверненні Вченої Ради ДНМУ йдеться, що публікація Ольги Богомолець їх стривожила, тому вони звертаються до Президента, Прем’єр-міністра, депутатів ВРУ, в. о. міністра охорони здоров’я, міністра освіти, голови Донецької ОДА та українській громади з проханням «зупинити катастрофу ліквідації» їхнього ВНЗ.

У повідомленні зазначається, що за чотири роки, відколи університет перевели з Донецька (з листопада 2014 року ДНМУ тимчасово працює за новою юридичною адресою на базі Лиманського медичного коледжу – ред.), вони не просто вистоювали, а розвивались, відкриваючи факультети в Маріуполі та Кропивницькому, витягуючи абітурієнтів та студентів з окупованих територій, формуючи нову матеріально-технічну базу тощо.

У відкритому зверненні Вчена Рада наголосила на тому, що ДНМУ наразі займає лідируючі позиції серед медичних вишів України і підкреслила політичний характер недоцільності можливого рішення про реорганізацію університету, сподіваючись повернутися колись у вже мирний Донецьк.

– Донецький національний медичний університет – це символ й політична сила переосвоєння та відновлення окупованих земель після Перемоги, – йдеться у повідомленні. – Якщо нас «зіллють», то хто чи що буде Донецьким національним університетом після відновлення українського суверенітету? Ним будуть люди, які прислужувались окупантам! Які проходили фейковий атестації та отримували так звані ліцензії у країні, яка напала на Україну! Донецький національний університет в такий спосіб буде подаровано колаборантам, а українство у Донецьку знову буде зрадженим. Ліквідація Донецького національного медичного університету – це зрада! Пряма й неприхована зрада, яка знищить не тільки виш й людей. Ця пряма й неприхована зрада зробить беззмістовними всі ті зусилля, які ми робили для того, щоб вистояти й для того, щоб повернутися.

Насамкінець Вчена Рада ДНМУ висловила сподівання про те, що «спільними зусиллями глупство та зрада будуть подолані».

Фото – зі сторінки Донецький національний медичний університет – Краматорськ, Маріуполь у Фейсбук
Ілюстративне фото – vnz.univ.kiev.ua