Три університети з Вінниці потрапили до першої сотні ВНЗ України за показниками Scopus

14:23
Автор: В'ячеслав Луцков

Три університети з Вінниці потрапили до сотні найкращих університетів країни за показниками даних наукометричної бази Scopus. До рейтингу потрапили Донецький національний університет, Вінницький національний технічний університет та ВНМУ ім. Пирогова.

Як повідомляється на сайті Освіта.ua, результати рейтингу засновані за показниками цитованості наукових статей, опублікованих закладами освіти або їх фахівцями.

Так, у рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Так, найвище в рейтингу серед ВНЗ з Вінниці перебуває ДонНУ ім. Василя Стуса – наразі він посідає 19 місце (+2 позиції від попередніх показників).

Вінницький національний технічний університет посідає 32 місце (-4 позиції), а Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова посідає 56 місце (-6 позицій).

Не потрапили до сотні найкращих Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського (107 місце) та Вінницький національний аграрний університет (128 місце).

На перших позиціях рейтингу – КНУ ім. Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Казаріна і Львівський національний університет ім. Франка.

База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук. До бази даних також потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій і книжкових видань.

Індекс Гірша дорівнює N, якщо науковець чи науковий заклад опублікував N наукових статей, кожна з яких була процитована щонайменше N разів, а решта ж статей були процитовані менше, ніж N разів. Наприклад, Київський національний університет ім. Шевченка має індекс, що дорівнює 101: це означає, що цей заклад опублікував 101 наукову статтю, кожна з яких процитована щонайменше 101 раз. Інші ж статті університету ім. Шевченка були процитовані менше ніж 101 раз.

Джерело – Освіта.ua

Читайте також: Вінниця першою в Україні долучилась до співфінансування навчання ветеранів у проєкті “Норвегія – Україна”

Читайте також: «Кліматична справедливість»: на Вінниччині відбудеться освітній екологічний проєкт для молоді

Фото – shliah.by

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.