× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Тростянецький спиртзавод викинув біля помешкань людей пристрої з великою кількістю ртуті, – активісти. ВІДЕО

13:56
Автор: В'ячеслав Луцков

Сьогодні, 7 вересня, на території сміттєзвалища поблизу Тростянця місцеві мешканці виявили викинуті та розбиті промислові вимірювальні прилади, що містять ртуть. Активісти припускають, що загалом йдеться про близько кілограм цього небезпечного для здоров’я металу. 

Як повідомив Vежі місцевий активіст Андрій Тєрєхов, на місце знахідки викликали поліцію, екологічну інспекцію, Службу безпеки України та “надзвичайників”.

Зазначається, що поруч з приладами виявлено документацію Тростянецького спиртового заводу, а на самих приладах – маркування підприємства. Відомо, що до найближчого житлового приміщення – близько 500 метрів.

Тєрєхов зазначив, що є інформація про те, що приладдя викинули на сміттєзвалище ще вчора, 6 вересня. Активіст пов’язує викиди приладів з ртуттю з помстою спиртзаводу місцевим мешканцям за акцію протесту проти діяльності зазначеного підприємства.

Водночас, представники заводу заперечують причетність підприємства до викидів будь-яких небезпечних матеріалів, в тому числі ртуті. Як повідомив Vежі Олександр Гулько, головний юрисконсульт спиртзаводу, всі подібні прилади вони утилізують в установленому законом порядку.

Однак пан Олександр не заперечує, що відходи підприємства могли потрапити на сміттєзвалище біля Тростянця (стверджуєтся, що у заводу є договір на вивезення твердих побутових відходів). Проте викидання заводом приладів з ртуттю та інших небезпечних речовин заперечує і називає знахідки “диверсією активістів”.

Нагадаємо, що вчора, 6 вересня, у Тростянці активісти вкотре протестували у зв’язку зі шкідливим впливом Тростянецького спиртового заводу. Для привернення уваги влади люди о 9:00 зайняли три пішохідних переходи в селищі. У відповідь на акції протесту керівництво спиртзаводу подало цивільні позови на протестувальників на  суму близько 6 мільйонів гривень. 

Раніше місцеві мешканці також організували акцію біля входу на завод. Однак того ж дня, після 21:00 в центрі Тростянця жителі відчули сильний різкий запах аміаку, який змусив їх ховатись по домівках. На думку Андрія Тєрєхова, це також було помстою заводу за мітинг.

Фото надані Андрієм Тєрєховим

Читайте також: Новий протест проти викидів: у Тростянці мешканці перекривали дорогу. ФОТО

Читайте також: Загроза екологічної катастрофи: на Вінниччині призупинив роботу спиртзавод

Читайте також: У Тростянці почалася безстрокова акція протесту проти спиртзаводу, голова ОДА говорить про кримінал. ФОТО

Читайте також: Тростянецький спиртзавод не визнає свою вину в екологічній катастрофі: суд над підприємством розпочався з акції протесту. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.