Трасу М12 у Вінницькому районі перекриють на 12 годин в знак протесту

12:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

Завтра, 23 січня, у Вінницькому районі перекриють трасу М12. Таким чином мешканці Писарівки та Щіток протестуватимуть проти “примусового приєднання” до Вінницької міської ОТГ.

Як повідомили на сайті газети “33 канал”, відповідне сповіщення про пікетування і мітинг жителі села Писарівка надіслали на ім’я голови Вінницької райдержадміністрації. Згідно з документом, пікет триватиме з 10:00 до 22.00 години на пішохідному переході траси М12 (перехрестя доріг Писарівка-Гавришівка).

Серед вимог учасників акції – “припинити протиправні дії щодо примусового приєднання сіл Писарівка та Щітки до Вінницької міської ОТГ” та “врахувати волевиявлення жителів Писарівської громади на приєднання до Сокиринецької сільської ОТГ“.

Нагадаємо, що на початку грудня минулого року у Вінницькій міській раді повідомили, що більшість мешканців сіл Писарівка та Щітки, які були присутні на громадських слуханнях, проголосували за приєднання до Вінницької міської ОТГ. Детальніше про це – ТУТ.

У повідомленні йдеться і про те, що проти приєднання до Луки-Мелешківської протестуватимуть й мешканці Сокиринецької ОТГ.

Нас просто викреслили із плану всупереч закону, хоча ми були в цьому плані ще в 2016-му було створено нашу ОТГ! Тепер проти нашої волі нас “сватають” до Луки, – заявила Лариса Мельничук, голова Сокиринецької ОТГ. – Наші люди – більше 4000 мешканців – категорично проти! Навіть ті, хто чотири роки тому були “за”! Скажу чесно, люди готові до протесту – вийдуть на трасу, під ОДА чи в Києві під коридори влади!

Також у виданні зазначили, що до пікету можуть долучитися мешканці Гавришівської ОТГ, яку за словами її голови також хочуть приєднати до Вінницької ОТГ.

Ми обрали 22 депутати і голову, маємо чіткий фінансовий план та утримуємо за власні кошти 15 соціально-культурних закладів. Але нас не питають і хочуть приєднати до Вінниці, – вважає Владислав Яклюшин. – Від імені об’єднаної громади та 6131 її мешканців хочу заявити, що ми не давали своєї згоди на входження до Вінницької ОТГ. Бо за останні роки від нас “відрізали” вже більше 500 гектарів землі без жодної компенсації для місцевого бюджету. Водночас полігон сміття у Стадниці та аеропорт “Вінниця” чиновники називають проблемними об’єктами в разі виживання Гавришівської ОТГ. Але в чому проблема? 16 гектарів полігону належать місту, а летовище має розвиватись, літати і сплачувати в разі успішної роботи податки до бюджету. Тому свої права ми готові відстоювати на всіх рівнях від Вінниці до Києва…

– Нас цинічно не вписують у перспективний план формування ОТГ на Вінниччині. Бо в Гавришівці створено ОТГ, пройшли вибори, формується апарат і відбулась перша установча сесія. І тут виявляється, що по документах Гавришівку “записали” у Вінницьку ОТГ, до обласного центру, без згоди громади та всупереч рішенню суду, – стверджує депутат обласної ради Олег Коров’янчук. – Якщо нас не почують, то я прийму запрошення центральних телеканалів та вийду із проблемою ОТГ у Вінницькій області на ток-шоу в прямий ефір на всю Україну.

Загалом на акції очікується  близько 50 учасників, які вийдуть з мегафонами, транспарантами, плакатами та прапорами.

Крім цього у виданні  повідомили, що в цей же день, 23 січня, заплановані зустрічі голів Гавришівської та Сокиринецької ОТГ із керівництвом Вінницької ОДА (головою чи його першим заступником) з приводу “критичної ситуації”. А “якщо їх не почують в кабінетах обласної та центральної влади”, люди із цих сіл готові перекрити міжнародну трасу під Вінницею.

Ілюстративне фото – facebook.com/agrarna.rada

Читайте також: Ще два села вирішили приєднатися до Вінницької ОТГ

Читайте також: Вибори в ОТГ: хто переміг на Вінниччині

Читайте також: У Вінницькій ОДА рекомендують поділити область на 64 ОТГ

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.