У Вінницькій ОДА рекомендують Міністерству розвитку громад та територій створити 64 об’єднані територіальні громади в межах Вінницької області. Також в “Центрі розвитку місцевого самоврядування” підтвердили, що попри зміни в складі Кабінету Міністрів, концепція з поділом області на три райони залишається актуальною.
Про це Vежі повідомив Олег Левченко, очільник “Центру розвитку місцевого самоврядування” та учасник робочої групи. За його словами, нинішній Президент України дав доручення завершити реформу за два роки, тож значна частина роботи буде зроблена вже в цьому році.
Олег Левченко
Для того, щоб можна було спланувати кількість районів, їх розміри та приблизні межі, потрібно розуміти, яка конфігурація ОТГ буде і як з нею працювати. Для цього Міністерство розвитку громад та територій просили нас (“Вінницьку ОДА”) дати свої рекомендації, – повідомив Vежі Олег Левченко (Такі рекомендації мали б дати у Вінницькій облраді у вигляді “Перспективного плану”, однак там не можуть дійти згоди щодо ОТГ десяти районів – авт.).
Зокрема, як повідомляється на сайті Вінницької ОДА, робоча група облдержадміністрації з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Вінниччини в кожному з районів області рекомендувала створити наступні ОТГ:
Барський район – пропонують створити 3 ОТГ: Барську, Копайгородську та Ялтушківську;
Бершадський – 2 ОТГ: Бершадську і Джулинську;
Вінницький – 5 ОТГ: Вінницьку, Якушинецьку, Стрижавську, Вороновицьку, Лука-Мелешківську;
Гайсинський – 4 ОТГ:Гайсинську, Кунківську, Краснопільську, Ладижинську;
Жмеринський – 3 ОТГ: Жмеринську, Браїлівську, Северинівську;
Іллінецький- 2 ОТГ: Іллінецьку і Дашівську;
Калинівський – 2 ОТГ:Калинівську і Іванівську;
Козятинський-4 ОТГ:Козятинську, Глуховецьку, Махнівську, Самгородоцьку;
Крижопільський -2 ОТГ: Крижопільську та Городківську;
Липовецький -3 ОТГ:Липовецьку, Росошанську та Турбівську;
Літинський – 1 ОТГ: Літинську;
Могилів-Подільський – 3 ОТГ: Могилів- Подільську, Вендичанську та Яришівську;
Мурованокуриловецький – 1 ОТГ: Мурованокуриловецьку;
Немирівський – 4 ОТГ: Немирівську, Ковалівську, Ситковецьку та Брацлавську;
Оратівський – 1 ОТГ:Оратівську;
Піщанський – 2 ОТГ: Піщанську ,Студенянську;
Погребищенський – 1 ОТГ: Погребищенську;
Теплицький – 2 ОТГ: Теплицьку та Соболівську;
Тиврівський – 2 ОТГ: Тиврівську та Гніванську;
Томашпільський -2 ОТГ: Томашпільську та Вапнярську;
Тростянецький -2 ОТГ: Тростянецьку та Ободівська;
Тульчинський -2 ОТГ: Тульчинська та Шпиківська;
Хмільницький -3 ОТГ:Хмільницьку, Жданівську та Уланівську;
Чернівецький – 2 ОТГ:Чернівецьку та Бабчинецьку;
Чечельницький -2 ОТГ: Чечельницьку та Ольгопільську;
Шаргородський – 3 ОТГ:Шаргородську, Мурафську, Джуринську;
Ямпільський – 1 ОТГ: Ямпільську.
Як підкреслив Олег Левченко, хоча така рекомендації й були створені з врахуванням зауважень територіальних громад, вони носитимуть необов’язковий характер. Та попри все після завершення децентралізації більшість послуг, які раніше надавались в районах, будуть надаватись на базі ОТГ.
Нагадаємо, згідно з пропозицією Мінрегіону (теперішнє Міністерству розвитку громад та територій) на початку серпня в усій Вінницькій області передбачали про створення 56 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), а саме: 18 міських, 23 селищних та 15 сільських.
Також у Вінницькій області хотіли створити три об’єднаних райони, а саме: Вінницький район, з населенням 955 тисяч осіб (в тому числі місто Вінниця – 371,9 тисяч осіб); Могилів-Подільський район – 273,5 тисяч осіб; Ладижинський район – 344, 6 тисяч осіб.
Як повідомив Олег Левченко, концепція з поділом Вінницької області на три райони все ще залишається актуальною. Під питанням є лише центр одного з вказаних районів – Ладижинського.
Водночас, на сайті Вінницької ОДА зазначається про складнощі із затвердженням Вінницькою обласною радою повного “Перспективного плану перспективного плану формування територій громад Вінницької області”. Так, наразі досі не затверджені межі та склад ОТГ в 10 з 27 районів області. Олег Левченко називає причиною цього “амбіції окремих депутатів Вінницької обласної ради”.
Олександр Крученюк
Якщо ж облрада найближчим часом не прийме повний “Перспективний план”, то це повноваження в неї можуть зникнути. Як повідомляється на сайті Вінницької ОДА з посиланням на заступника голови облдержадміністрації Олександра Крученюка, наразі підготовлений проект закону, згідно з яким обласні ради не будуть затверджувати перспективні плани. Натомість, такі повноваження візьме на себе Міністерство розвитку громад та територій.
Фото з архіву Vежі
Головне фото – Профспілка працівників освіти і науки України
Дякуємо!
Тепер редактори знають.