Театр пісні від “української Бйорк”: Мар’яна Садовська влаштувала драматичне завершення фестивалю “Острів Європа”. ФОТОРЕПОРТАЖ

18:41
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Попри достатню кількість зірок української літературної сцени – від Павла Коробчука до Іздрика та Забужко, приїзд саме Мар’яни Садовського багато фанатів фестивалю “Острів Європа” очікували найбільше. Можливо, саме й тому Садовську позиціонували як кульмінацію, головне музичне завершення цьогорічного “ОЄ” у Вінниці. 

Направду, в реальність її візиту до Вінниці складно було повірити навіть коли з’явилися перші анонси. Адже в Україні пані Мар’яна буває нечасто, переважно гастролюючи за кордоном та за океаном.

Мар’яна Садовська – львів’янка, яка нині виступає на легендарних фестивалях в США, Японії та Латинській Америці. Її пісні – це переважно етнічні мотиви з усього світу, але водночас – це цілісні театральні постановки та неповторні психологічні драми. “Українська Бйорк” – як її називають за кордоном – виступає в світі разом з гуртом Bordeland, а також працює в нью йоркському експериментальному театрі La MaMa. Лише щоб перелічити престижні міжнародні премії Садовської, напевно, не вистачить і одного аркушу.

 

 

Тож не дивно, що саме її виступ зібрав у саду Коцюбинського, напевно, найбільшу аудиторію за весь час цьогорічного фестивалю. Люди приходили до вечірнього саду цілими сім’ями, сідали в імпровізованому партері та просто на траві довкола, обсідали гранітну огорожу пам’ятника Коцюбинському вже навіть за межами музею, аби краще бачити цей виступ.

 

 

 

 

 

 

І якщо на початку концерту в саду ще спостерігалася деяка метушня, то дуже скоро абсолютна більшість присутніх поринула в якийсь спільний транс, особливо коли лунала композиція-перформанс про те, що “десь знову закінчилася війна”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А за тим – не менш вражаюче дійство однієї акторки, коли Садовська зображувала абсурдність, лицемірство, і часом нікчемність політики як такої, коли за дипломатичними канцеляризмами політичних заяв приховується агресія, жахи війни і справжній біль людей.

 

 

 

 

Мар’яна Садовська чимдалі, тим більше зривала оплесків та вигуків “браво” після кожної композиції. Звісно, співачку викликали на біс тривалими оваціями.

“Це вперше я співала у Вінниці ще й у такому місці”. І я вперше на відкритому просторі виконувала цю програму. Я дякую вам всім, і особливо пану Олександру Вешелені за його наполягання, за те, що це вдалося. Тому що я страшенно щаслива могти сьогодні бути тут, я дуже дякую!”, – сказала пані Маряна на завершення свого вінницького виступу.

Під оплески до сцени вийшов і головний “винуватець” “Острова Європа” у Вінниці – організатор Олександр Вешелені. Подякувавши публіці, Олександр виступив з короткою промовою:

– Не віриться, що вже минуло чотири дні фестивалю і вже завтра ми будемо його лише згадувати. Я вдячний всім, хто допоміг зробити цей фестиваль, адже “Острів Європа” – це про силу зроблемного, почутого та сказаного. Це купа вдячних і задіяних людей, а також спонсорів та партнерів, яких у нас не так вже й мало. Фестиваль відвідало близько півтори тисячі людей. І хоч це не надто багато, але… нас дуже багато в кожному з нас.

За тим Олександр перерахував головних учасників команди фесту. Це юристка Людмила Неверицька, Олександра Мазур, менеджерка з комунікацій Людмила Кліщук, керівник технічної служби Андрій Барчук, координатор міжнародних зв’язків Олег Кавалер, координаторка Анна Чатич, а також “мами” фестивалю з “Культурного кампусу” Анна Савчинська (яка вийшла до сцени під крики “ура!”), Катерина Калитко та Анна Вовченко.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також:

“Нам потрібно викричатись”: як говорили про жіночу тілесність в літературі на вінницькому Майдані

“Інтерв’ю” з “Емі Вайнгауз” в “Red Zeppelin”: як завершився третій день «Острову Європа». ФОТОРЕПОРТАЖ

“Не роби мені дірку в голові”: Оксана Забужко мала у Вінниці “гарячий виступ” поблизу сексшопу. ФОТОРЕПОРТАЖ

“Я – Крим”: у Вінниці відбулись острівні читання в рамках міжнародного фестивалю. ФОТОРЕПОРТАЖ

«Вінницькі тексти» та вірш про декомунізацію: українські поетки зачитали вірші на «сходах до Бога». ФОТО

Про клоунів-політиків та воїнів-героїв: Лазуткін і Севастьянов презентували у Вінниці “Артерію”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Хасидський хлопчик повернувся у Вінницю: “Острів Європа” розпочався єврейською програмою. ФОТО

Гоп, козак! І єврей у ведмежій шкурі: як у Вінниці розпочався фестиваль “Острів Європа”. ФОТО

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.