«Вінницькі тексти» та вірш про декомунізацію: українські поетки зачитали вірші на «сходах до Бога». ФОТО

19:23
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

В розпалі червневої спеки продовжується літературний фестиваль “Острів Європа”, де вже на традиційних “артинівських” сходах, що на березі річки Південний Буг, читали свої вірші вінницька письменниця Катерина Калитко та поетка сирійського походження Катріна Хаддад. 

На улюбленій фестивальні локації “Острову Європа”, на “сходах до Бога” (Південний Буг, – ред.) зібралося декілька десятків людей, які прийшли послухати вірші поеток Катерини Калитко та Катріни Хаддад. Цього недвечіря Калитко зачитувала твори зі своєї нової збірки, а Хаддад – взагалі вперше виступила у Вінниці.

За словами Олександра Вешелені, одного з організаторів фестивалю, “її поезія багато в чому схожа на Катіну (Калитко): у ній поєднується ісламський та український світ, з якого створюється новий, третій, близький обом культурам”. 

 

 

 

 

На самому початку читання, Катріна Хаддад “заколисала” публіку своїм медитативним звуком “У”, чим розпочала свій вірш “Колискова”. Інколи майже проспівуючи слова, вона ділилась поезією зі своєї першої збірки “Ніч чужинців”, в якій були вірші про червоні пекучі яблука, африканських та сирійських біженців та навіть декомунізацію.

Розступися червона водо

ми йдемо додому

арфа-ріка солодка

як цукор пісок Сахари

сиреною вабить

верніться

розступися червона водо

там позаду роси блискучі

там дитинство і назви знайомі

там велика й могутня

майже одна шоста суші

роздеруть нас сирени

коли не пропустиш

 

 

 

 

Катерина Калитко подякувала усім,що зібралися у такому “дуже вінницькому місці” і в свою чергу розпочала читання своїм “вінницьким текстом”. На цій відкритій зеленій локації, жінки по черзі ділилися з публікою своїми віршами, де було багато природних мотивів та особистих спогадів. Гамір моторного катеру, шум квадрокоптера, який “голубом” пролітав над головами публіки, а також галас дітей зі школи поряд, зв’язав голоси письменниць разом зі звуками міста, від чого читання стали гармонійними, природними і гарно вписаними у міський простір.

ковзає над осяйною річкою

тінь малої печалі

долає вітер

утримає висоту

щоби потім упасти не каменем

так обривається серце

межі Єрусалимкою та садками

Одразу після завершення читань, Катерина Калитко запросила усіх на символічну акцію підтримки українських моряків, які наразі незаконно утримуються у Росії.

— Ми хочемо бодай якось долучитися думками до цих людей, — каже Катерина Калитко, — Ми не вважаємо, що символічна акція не має ніякого впливу. Символічний капітал та відчуття єдності — це також дуже важливо.

Письменниці та усі бажаючі спустились сходами до річки, та пустили білі кораблики з іменами полонених моряків на воду. Як все відбувалося – читайте та дивіться у нашому попередньому матеріалі.

Нагадаємо, що фестиваль “Острів Європа” триватиме ще три дні до 16 червня включно. З повною програмою фестивалю можна ознайомитися за цим посиланням.

Фото Ольги Мірошниченко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також: Катерина Калитко отримала премію «Women in Arts» в галузі літератури. ФОТО

Читайте також: Хасидський хлопчик повернувся у Вінницю: “Острів Європа” розпочався єврейською програмою. ФОТО

Читайте також: Гоп, козак! І єврей у ведмежій шкурі: як у Вінниці розпочався фестиваль “Острів Європа”. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.