Тарифи на опалення не зростатимуть до кінця сезону: уряд та АМУ підписали Меморандум

16:41
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Уряд та Асоціація міст України підписали Меморандум про непідвищення тарифів на опалення та гарячу воду до кінця опалювального сезону.

Як повідомляє Урядовий портал, меморандум підписали Уряд України, міські голови, представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України», Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, в.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко.

Окрім того, як зазначає Міністерство розвитку громад та територій України, Меморандум передбачає, що підприємства теплопостачання гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла і постачання його в домівки українців упродовж всього опалювального періоду 2020-2021 років. Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло.

Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування. «Нафтогаз України» розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання. Це дозволить уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років, – йдеться у повідомленні Мінрегіону.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що “радий, що було підписано Меморандум, у якому зафіксовано обіцянку перед людьми – тарифи на гарячу воду та опалення не будуть підвищуватись до кінця опалювального сезону”.

Зазначимо, ще 20 січня міський голова Вінниці Сергій Моргунов (який також є головою Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України) повідомляв, що спільно з міськими головами та Асоціацією міст України було ініційовано нараду зі Шмигалем щодо “тарифного питання”.

“Важливо, що у результаті зустрічі домовились, що тарифи на опалення та гаряче водопостачання до кінця опалювального сезону підвищуватись не будуть. Ціна на газ для підприємств ТКЕ залишиться на рівні 6, 99 грн за кубічний метр – як і для побутових споживачів” – зазначив тоді мер Вінниці.
Тоді він також анонсував підписання Меморандуму між Урядом, Асоціацією міст України та представниками Верховної Ради про алгоритм виведення сфери теплопостачання з кризи, пов’язаної з коливанням ціни на газ. В тому числі, зазначав Моргунов, щодо врегулювання питання різниці тарифів, а також відшкодування збитків підприємствам теплопостачання.

Зазначимо також, що сьогодні очільник Вінницької ОДА Сергій Борзов зазначив, що в результаті підписання Меморандуму вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води не зміниться протягом опалювального сезону для 1523 багатоквартирних будинків в області та майже 1200 будинків у місті Вінниця.

 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав про інші кроки для врегулювання тарифної проблематики. Зокрема, Уряд встановив максимальну ринкову ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубічний метр для населення. Також НКРЕКП були зменшені тарифи на розподіл газу. Збільшена субсидійна підтримка населення й, зокрема, виділені додаткові кошти на субсидії з електроопалення. Уряд та газопостачальні компанії готують річні продукти, щоб українці чітко розуміли, скільки блакитне паливо коштуватиме взимку.

Нагадаємо, раніше в Україні, зокрема й на Вінниччині, відбулися масові протести проти нових тарифів на газ, воду та електропостачання.

Читайте також: Домовленості мерів зі Шмигалем: тарифи на гарячу воду і тепло не підвищуватимуть до кінця сезону

Читайте також: Уряд знизив ціну на газ до завершення опалювального сезону

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.