Суржик від «Latexfauna» та «довбаний рок-н-рол» від «Sinoptik»: як відіграли «чоловічі хедлайнери» на Air ГогольFest. ФОТО

14:39
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Два дні та одну ніч у Вінниці тривав «Air ГогольFest», який завершився виступами музичних хедлайнерів всього фесту на головній сцені в ангарі заводу.

Два чоловічі гурти, яких чекали найбільше, – тропічні «Latexfauna» і абсолютно дикі «Sinoptik» – виступили на другий день фестивалю, 18 листопада.

Виходячи до публіки, хлопці одразу заявляли, що приїхали до Вінниці «грітися» і «розігріти». І першими це зробили індивідуальні куниці, як вони себе називають, – гурт «Latexfauna».

П’ять музикантів з’явилися на сцені у теплих зимових светрах і перше, що виконали, була пісня про поліцейських з теплого міста Ріо-де-Жанейро. Перед тим вокаліст Дмитро Зезюлін зазначив, що як гурт вони приїхали до Вінниці вперше, але місто їм «нравицця» вже давно.

У цьому, до речі, «Latexfauna» зізналися й на своїй сторінці у Фейсбук: 

– Ітак, за шо ми любимо Вінницю:
1) Там родився Костя (басист гурту – ред.)
2) Там живе Дімин друг Олєг (зі слів Дмитра, він «працює УЗІстом» і «рве всіх у пляжному волейболі, як тузік грєлку» – ред.)
3) Там дуже добрі і чуйні люди (як зазначив вокаліст, він це зрозумів ще в шість років, коли вперше сюди приїхав – ред.)
4) Ринок “Урожай”, колись Дімі там мама купила часи-пейджер, коли його старший брат поступав у Мєд. Також там продають класну тараньку
5) Парк з атракціонами
6) Відтепер і фестиваль AIR Гогольфест.

Хто не знає, суржик є головною особливістю «Latexfauna»: Діма Зезюлін пише тексти «мовою, якою спілкується з мамою». Ще він каже, що їхні гармонії «завжди однакові, тому що вони не знають жодних інших». Але насправді це здорова самоіронія, бо гурт частенько критикують саме за суржик у текстах і типовий тропічний саунд.   

– Раз ми у Вінниці, то прийдеться каждий раз розказувать історію пісні, бо в Києві ми вже всім розказали, – сказав Дмитро Зезюлін. – От зараз буде «Дослідниця». Це пісня, в якій є всього два акорда: соль і ля, і всьо. І вона написана за три хвилини. І трек ми зробили з хлопцями за одну ріпітіцию. Це самий бистрий трек в нашій жізні.

Також була «Аяхуаска», з якої почався шлях «Latexfauna» до «будущого українського хіпстерства»; найсумніша, але дуже мелодійна «Алоє»; «сама каблучна, яка посвящається прекрасним женщінам» – «Лайм»; потім – «Сьорфер» та інші.

«Latexfauna» легко пишуть треки і так само легко виступають. Публіка їхня така ж. У Вінниці, наприклад, хлопці з залу не соромилися викрикувати музикантам «Ви красіві» і «Красавчики». А декілька старших чоловіків навіть підспівували на окремих треках.

Танці Дмитра Зезюліна – взагалі окрема тема. «Прекрасні женщіни», яких ближче до сцени все ж  було більше за прекрасних чоловіків, творили з ним єдиний пластичний танець в ритмах «тропічного інді».

На біс «Latexfauna» заспівали про пляжний волейбол і команди – «Австралійських Тер’єрів» і «Накачаних Кроліків» (пам’ятаєте УЗІста Олега з Вінниці?).

Ведучий зі сцени сказав, що семеро його знайомих з Києва приїхали на фестиваль тільки заради того, щоб послухати гурт «Latexfauna», бо квитки на їхній сольний концерт, що незабаром відбудеться у столиці, придбати не встигли: там – sold out.

За тим, після короткої перерви, на сцену вийшли «Sinoptik» – важковаговики української музичної сцени, які грають психоделічний рок.

У Європі цей гурт виступає частіше, ніж в Україні, й виконує пісні винятково англійською. Наприклад, у жовтні вони мали тур містами Італії, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та України, де виступали практично щодня.

Якщо «Latexfauna» перенесли фестивальників туди, де море, пляж, серфінг і «волохатий вітер», то хлопці з «Sinoptik» увірвалися як торнадо. А з перших акордів під сценою помітно побільшало бородатих хлопців і чоловіків.

– Добрий вечір, Вінниця! Ми – група «Sinoptik» з України – Донбасу і Хмельницького, – привітався Дмитро Афанасьєв-Гладких після першого треку. – Вам ще холодно? Давайте вривайтеся!

На сцені й справді стало гаряче, і причина – не в інфрачервоних обігрівачах. Новий барабанщик гурту, Руслан Бабаєв, взагалі вийшов на сцену без верхнього одягу – лише у майці. Свою шкірянку згодом зняв і вокаліст гурту. І втрьох, разом з басистом Дмитром Сакіром, вони влаштували ціле шоу з неймовірною енергетикою.

«Sinoptik» – це той випадок, коли ти можеш не слухати, не сприймати, або не цікавитися важкою музикою, але не можеш їх не оцінити. Бо цей гурт – не про важку, а якісну інструментальну і мелодійну музику.

Вокаліст Дмитро Афанасьєв-Гладких стрибав, крутився, перекидав через себе гітару, але весь час грав віртуозно, навіть на її грифі. Паралельно створював психоделічні звуки на midi-клавіатурі. Саме це є головною особливістю «Sinoptik», і саме це повністю розкрилося в останній зіграній ними композиції цього вечора – абсолютно космічній «Wait For Me».

Дмитро небагато говорив зі сцени, та коли робив це, підіймав серйозні теми. Перед тим, як зіграти «White Cats», наприклад, він сказав, що «іноді хочеться сказати багато слів, але не варто» і промовив лише «Нехай закінчиться війна!».

Під цю пісню хлопці, які стояли ближче до сцени, влаштували слем, невеликий, але хмару пилу все ж здійняли.

Наприкінці виступу «Sinoptik» традиційно зробили спільне фото з усіма, хто прийшов їх послухати. Та ще жоден гурт, який виступав на головній сцені «Air ГогольFest», не пішов без гучних аплодисментів і викриків «на біс». Саме тоді Дмитро Афанасьєв-Гладких дозволив собі трохи позагравати з публікою і попросив звукорежисера вимкнути нарешті «фанеру».

– Розумієте? Графіки, гастролі… Доводиться грати по два концерти, і не одним складом, по всьому зарубіжжю. Тому в нас є спеціальна машинка, яка давала вам всю цю музику. Дякуємо велике! А зараз на сцені виступить сама справжня група «Sinoptik», з чесним довбаним рок-н-ролом проти всього, – зазначив Дмитро.

Після виступу він сказав, що «Sinoptik» можливо приїде до Вінниці у лютому. Та згодом на своїй сторінці у Фейсбук гурт підтвердив цю інформацію: «Це було чудово! Таке дивовижне шоу на air.gogolfest! Дякуємо, Вінниця. Ми повернемося в лютому!»

Читайте також: Зима, Рейв і Секонд-хенд: як на Air GogolFest виступили Tik Tu, Oy sound system і ЦеШО. ФОТО 

Фото – Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.