Суд звільнив вінницьку депутатку Давиденко від кримінальної відповідальності за бійку. ФОТО

18:38
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 15 червня, у Вінницькому апеляційному суді відбувся апеляційний розгляд у резонансній справі бійки депутаток Вінницької міської ради Ганни Давиденко та Наталії Панчук.

Так, після 12 перенесених засідань суд закрив провадження та звільнив Давиденко від кримінальної відповідальності через закінчення строків давності.

 

Історія питання

Нагадаємо, що конфлікт між депутатками стався ще у квітні 2017 року. За версією Панчук, Ганна Давиденко напала на неї після чергової сесії міської ради. В результаті сутички Панчук отримала числені травми, Давиденко також заявила про порваний одяг та подряпане тіло внаслідок сутички.

Водночас Панчук звернулася із заявою на Ганну Давиденко, за результатами розгляду якої Давиденко звинуватили за ч.2 ст. 125 – “Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності”

Такий злочин карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

У вересні 2019 року міський суд визнав Давиденко винною та призначив їй штраф у розмірі 1700 гривень за нанесення ушкоджень колезі. Однак свою вину депутатка від “Батьківщини” не визнала та вирішила оскаржити це судове рішення.

За інформацією прес-служби Вінницького апеляційного суду, перше засідання апеляційного розгляду призначили на 18 листопада і з того часу засідання переносили 12 разів – розгляд фактично не міг відбуватися.

Причинами перенесення була почергова відсутність учасників процесу (наприклад, судді, потерпілої, обвинуваченої чи їхніх представників). Зрештою, під час останнього засідання, наприкінці травня, 27 травня Вінницький апеляційний суд задовольнив клопотання прокуратури про привід Ганни Давиденко до суду (хоча сьогодні до суду вона з’явилась самостійно).

Прокуратура не проти

Одразу після оголошення початку апеляційного розгляду Давиденко та її адвокат заявили про необхідність закрити провадження та звільнити депутатку від кримінальної відповідальності у зв’язку зі спливом строків давності, згідно з ч.1 ст.49 ККУ.

Прокурор

 

Потерпіла Панчук заперечила, зазначивши, що сторона Давиденко спеціально затягувала судовий розгляд, не з’являючись до суду та зловживала правами.

Адвокат Давиденко

 

Наталя Панчук

Натомість прокурор проти заяви не заперечив, погодившись, що строки дійсно спливли, вказавши, що процесуальні строки не призупинялись через неявку учасників.

Зрештою, судді Нешик, Дедик та Нагорняк задовольнили клопотання та скасували вирок міського суду, що так і не встиг вступити в силу через апеляційну скаргу. Таким чином Ганну Давиденко звільнили від кримінальної відповідальності.

 

Суд наголосив на можливості оскаржити таку ухвалу протягом трьох місяців. В коментарі Vежі Наталя Панчук зазначила, що над можливістю оскарження “подумає”.

Стаття 49. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності
1. Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:
1) два роки – у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі (Давиденко призначили штраф, а бійка відбулась у квітні 2017 року);
2) три роки – у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі;
3) п’ять років – у разі вчинення злочину середньої тяжкості;
4) десять років – у разі вчинення тяжкого злочину;
5) п’ятнадцять років – у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

Фото Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.