“Без ізоляції від суспільства”: за напад на колегу суд покарав депутатку Давиденко штрафом. ФОТО

10:18
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 27 вересня суддя Вінницького міського суду Каленяк виніс вирок у справі про бійку між депутатками Вінницької міської ради Ганни Давиденко та Наталії Панчук. 

Нагадаємо, що остання звинуватила Давиденко в нападі на неї після чергової сесії міської ради ще навесні 2017 року. Відтак Давиденко звинуватили за ч.2 ст. 125, (Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності) однак свою вину депутатка від “Батьківщини” не визнала, про що і сказала в останньому слові на суді вчора, 26 вересня. 

Такий злочин карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Обвинувачена депутатка Ганна Давиденко

Сьогодні суддя Каленяк виніс рішення у справі. Так, як йдеться в ухвалі, внаслідок нападу депутатка Наталія Панчук отримала тілесні ушкодження (струс головного мозку, забої м’яких тканин), внаслідок чого мусила лікуватися з 28 квітня по 13 травня 2017 року.

Під час зачитування ухвали суддя Каленяк вказав, що в процесі досудового розслідування слідчими було здійснено низку слідчих дій, зокрема і слідчий експеримент в кабінеті на Соборній, 59 де і відбулася сутичка між депутатками.

 

Потерпіла депутатка Наталія Панчук

Зрештою суд визнав Ганну Давиденко винною за ч.2 ст 125 Кримінального кодексу, та не знайшов обставин, які пом’якшують або обтяжують її вину. Окрім того суд врахував, що обвинувачена Давиденко не була раніше судима та має на утриманні малолітню дитину.

Відтак суд визнав, що Давиденко можливо призначити покарання без ізоляції від суспільства, а тому призначив їй штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів громадян, що наразі становить 1700 гривень. 

На запитання, чи зрозуміло обвинуваченій вирок, Ганна Давиденко відповіла “Так, Ваша честь. Нічого дивного”.

Нагадаємо, що конфлікт між депутатками стався ще у квітні 2017 року. За версією Панчук, Ганна Давиденко напала на неї після чергової сесії міської ради. В результаті сутички Панчук отримала числені травми, Давиденко також заявила про порваний одяг та подряпане тіло внаслідок сутички.

Фото Марини Сербінович