× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Суд над педагогами, які побили іноземця у Вінниці, перенесли вп’яте поспіль. ФОТО

11:49
Автор: Андрій Качор

Заплановане на 24 січня судове засідання над вінницькими вчителями Віталієм Чукавіним та Андрієм Дзядиком, які обвинувачуються в побиття волонтера з ОАЕ Фераса Аль Хурані, сьогодні вкотре не відбулося.

Причиною чергового переносу засідання знову стала відсутність обладнаної судової зали, де можливо проводити відеофіксацію засідання, чого вимагають законодавчі новели. Відтак до судової зали не заходив навіть суддя Шидловський, який розглядає справу, а рішення про перенесення засідання  оголосив його помічник.

До суду прибули обидва обвинувачених у супроводі адвокатів. Прикметно, що і Віталій Чукавін, і Андрій Дзядик знову виступили проти ведення фотозйомки в судовій залі. Так, Чукавін вимагав від кореспондента Vежі припинити фотографування, а Дзядик намагався сховати власне обличчя. Зрозумівши, що журналіст ігнорує незаконні вимоги обвинувачених, Дзядик та Чукавін вигукнули образи в бік кореспондента та жартували про власну сексуальну орієнтацію.

Зрештою, помічник судді, узгодивши зі сторонами справи нову дату засідання, призначив судовий розгляд на 14:30 1 лютого.

Нагадаємо, що раніше судовий розгляд резонансної справи переносили через неявку обвинувачуваних, їхню хворобу, а також неявку адвоката потерпілих. А під час однієї з попередніх спроб провести судове засідання в цій справі, обвинуваченим не продовжили запобіжний захід, тож і Чукавін, і Дзядик більше не перебувають під домашнім арештом. Востаннє судове засідання не відбулося через відсутність можливості здійснення відеофіксації.

Резонансне побиття вінницькими вчителями волонтера-іноземця стався у Вінниці цьогоріч на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці.

Врешті, розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.

Читайте також: З’явилося відео, як вінницькі вчителі побили волонтера з Еміратів

Пізніше виявилось, що постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах. Як розповіли знайомі родини журналісту Vежі під час минулого судового засідання, яке до речі теж перенесли, “Ферас від початку війни допомагав нашим, українським військовим. Українська громада в Арабських Еміратах з початку війни в Україні, об’єдналася та створила проект, в рамках якого бійців забирали на реабілітацію до Еміратів. Перші поїхали хлопці з ампутаціями. Бійці поверталися в Україну і могли почати нове життя. Так ці волонтери змогли допомогти їм”.

Читайте також: Мешканець ОАЕ, якого жорстокого побили вінницькі педагоги, в Еміратах рятував українських «кіборгів»

Дещо пізніше у мережі Фейсбук з’явилось відео, де Чукавін особисто в коментарі місцевому активісту зазначає, що зробив зауваження саме “громадянину арабської національності”, який за словами Чукавіна був напідпитку. Журналісти Vежі поспілкувалися із волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили “за власним бажанням одразу після інциденту). Про це читайте в матеріалі “Араб забажав крові”: вінницький вчитель, який побив іноземця, вважає жертвою себе. ВІДЕО

Зазначимо, що раніше Сергій Павлюк, правозахисник постраждалої сторони, повідомив Vежі, що “нині зібрано достатньо доказів, щоб притягнути їх (вчителів – авт.) до кримінальної відповідальності, яку передбачає дана 296 стаття – “Хуліганство”. Друга частина цієї статті передбачає до 5 років обмеження волі і третя частина – від 5 років. Є також відеоматеріали долучені, висновки експертизи тощо”.

 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.