Суд арештував майно колишнього директора вінницького підприємства “Форт”

10:08
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Суд арештував майно колишнього керівника казенного науково-виробничого об’єднання “Форт”. Раніше йому повідомили про підозру за розтрату коштів в особливо великих розмірах.

Про це стало відомо з ухвали Вінницького міського суду від 1 квітня.

Нагадаємо, що 27 березня цього року колишньому керівнику “Форту” повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах). За це йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснює слідчий відділ Управління СБУ у Вінницькій області.

Відомо, що між “Фортом”, що займається розробкою і виробництвом стрілецької зброї, боєприпасів і спецзасобів, і фірмою “STV Group, a.s.” (м. Прага, Чеська Республіка) ще у 2018 році був укладений контракт про постачання лінії з виробництва гільз, куль та спорядження патронів калібрів 9х17 мм, 9х18 мм та 9х19 мм.

Згідно з умовами даного контракту, іноземна фірма мала поетапно забезпечити підготовку експертної ліцензії на поставку продукції на територію України, доставку товару, монтаж обладнання, пусконалагоджувальні роботи, навчання технічного персоналу. А “Форт”, своєю чергою, мав здійснити поетапну оплату по факту виконання даних умов контракту.

Раніше повідомлялося, що в порушення вимог договору, тодішній керівник казенного підприємства перерахував 100 тисяч доларів США на рахунок іноземної фірми без проведення попередніх пусконалагоджувальних робіт, навчання персоналу, а також без введення лінії з виробництва гільз, куль та спорядження патронів в експлуатацію. В ухвалі суду йдеться, що за офіційним курсом Національного банку України станом на 06.03.2019 ця сума становила 2 676 237 гривень, 60 копійок.

Крім цього, як повідомляли у прес-службі СБУ, до країни було імпортували застаріле, технологічно несправне та невідповідне умовам контракту обладнання. Більшість із завезених верстатів були виготовлені ще в 20-х роках минулого століття. Відповідно, вони мають значний ступінь фізичного зносу і взагалі не призначені для виготовлення патронів необхідного калібру. Вартість верстатів, що фактично виявилися металолом, складає 1,7 мільйона доларів.

В ухвалі Вінницького міського суду від 1 квітня зазначено, що враховуючи те, що колишній керівник “Форту” підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, в ході досудового розслідування, для забезпечення конфіскації майна як додаткового виду покарання, виникла необхідність у накладенні арешту на майно підозрюваного.

Однією з підстав накладення арешту на майно вказано ймовірність загрози щодо подальшого його відчуження. Також зазначено, що ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.

Нагадаємо, що у липні 2019 року Міністерство внутрішніх справ достроково розірвало укладений контракт із директором Казенного науково-технічного об’єднання “Форт” Віктором Писаренком. КНТО “Форт” та виробничі потужності з виготовлення набоїв, стрілецької зброї та спецзасобів розташоване у Вінниці на вул. 600-річчя.

Про це повідомлялося на офіційному сайті МВС України. У повідомленні йшлося, що таке рішення було прийнято після проведення перевірки, під час якої встановлено “прийняття керівником підприємства неефективних управлінських рішень”. Про подробиці, зокрема про які саме неефективні рішення йдеться, тоді не повідомлялося.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Фото – СБУ, прокуратура Вінницької області

Читайте також: Колишньому керівнику “Форту” повідомили про підозру за розтрату коштів

Читайте також: Аваков привіз до Вінниці нові поліцейські автомобілі та “мотиваційну програму” МВС. ФОТО

Читайте також: Нацполіція перейде на нову зброю, патрони до якої виготовляють у Вінниці, ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.