Нацполіція перейде на нову зброю, патрони до якої виготовляють у Вінниці, ФОТО, ВІДЕО

8:41
Автор: Людмила Кліщук
Become a Patron!

Національна поліція України змінює зброю: досі вони користувалися автоматами Калашникова, тепер же всі наряди поліції будуть озброєні новими пістолетами-кулеметами “МР-5”.

Як уточнив кореспондентці Veжі директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко, патрони до нових кулеметів виготовляють на вінницькому заводі «Форт».

Речник додав, що віднедавна на заводі запустили лінію повного циклу виробництва патронів Luger калібру 9х19мм.

“Запуск нової виробничої лінії став можливим після виділення за підтримки уряду та Мінекономіки майже 69 млн. гривень. За них було придбано обладнання різних світових виробників: США, Чехія, Польща Туреччина. Тепер ці виробничі лінії мають змогу виготовляти стрілецькі боєприпаси зазначених калібрів для пістолетів у двохзмінному режимі загальною кількістю 14 млн. штук на рік”, – розповідали  в грудні 2018-го в МВС.

Нові пістолети-кулемети теж є бойовими, їх розробляють у Німеччині, втім, вони є менш летальними, куля є менш рикошетною. Відтак, це зменшує ризик влучання в ціль не від прямого пострілу, а від рикошету.

Новинка, яку бере на озброєння Нацполіція, є превентивною – тобто, такою, яка дозволить зберегти життя правопорушнику.

“Найближчим часом всі наряди Нацполіції, які несуть службу на вулицях, в аеропортах, на вокзалах – будуть забезпечені новою зброєю – пістолетом-кулеметом “МР-5”, – сказав очільник Нацполіції Сергій Князєв. 

Зазначається, що зміна поліцейської зброї на превентивну – це наступний етап реформування системи і крок до європейських стандартів.

Heckler & Koch MP5HK MP5 (нім. Maschinenpistole 5 — пістолет-кулемет, модель № 5) — родина пістолетів-кулеметів, розроблених німецьким виробником стрілецької зброї, фірмою Heckler & Koch (HK) в 1960-х роках на основі HK G3, стала першим пістолетом-кулеметом, розробленим в Німеччині після Другої світової війни. Нині використовується правоохоронними органами та загонами спеціального призначення у понад 50 країнах світу. Разом з Узі належить до найпоширеніших пістолетів-кулеметів у світі.

Пістолети-кулемети родини MP5 модульні. Окрім стандартної моделі, MP5A , існує дві основні версії: MP5K (K від нім. kurz — короткий), що підходить для прихованого носіння, та MP5SD (від нім. Schalldämpfer — глушник) має вбудований глушник, придатний для стрільби набоями з надзвуковою початковою швидкістю кулі.

Вікіпедія

 

Пістолети-кулемети “МР-5” використовує поліція більшості країн, зокрема, у Німеччині, Австрії, Великій Британії, Франції, Італії, а також у Сполучених Штатах Америки.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.