“Стрімкий тризуб-2019”: нацгвардійці з Калинівки взяли участь у міжнародних військових навчаннях. ФОТО, ВІДЕО

7:55
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 30 Жовтня 2019, в 15:33

У суботу, 28 вересня, на Львівщині завершились міжнародні командно-штабні навчання із залученням військ Rapid Trident-2019 (що у перекладі – «Стрімкий тризуб»). Національну гвардію України представляли військовослужбовці військової частини 3028 Західного оперативно-територіального об’єднання, що дислокується у Калинівці, а також представники Міжнародного центру підготовки й загонів спеціального призначення.

Цьогорічний «Rapid Trident» поєднав понад 3500 солдатів та офіцерів із 14 країн світу, повідомляють на сайті Національної гвардії України.

Нацгвардійці виконували завдання у складі батальйонно-тактичної групи разом із підрозділами Державної прикордонної служби, Національної поліції, ДСНС, УДОУ й ВСП Збройних сил України. Керівний склад штабу батальйону складався із військовослужбовців Нацгвардії.

 

– Підрозділи Збройних сил України, Сил спеціальних операцій, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України працювали пліч-о-пліч для того, щоб успішно показати всі спроможності Збройних сил, – зазначив співкерівник навчань з американської сторони полковник Тімоті Клівленд. – Рівень складності навчань вимагав неабиякої співпраці та координації 14 країн-учасниць та цільових аудиторій навчань. У ході навчань ми спостерігали становлення та зміцнення роботи між усіма учасниками і це означає, що Європа стала ще сильнішою на своєму шляху у майбутнє.

Навчання передбачали два етапи. На першому інструктори країн-членів НАТО відпрацьовували з військовослужбовцями порядок поводження з  саморобними вибуховими пристроями, надання першої медичної допомоги та навчали тактичним діям на полі бою.  Другий етап передбачав безпосереднє відпрацювання практичних дій у складі батальйонної тактичної групи. За легендою навчань, гвардійцям було поставлено завдання щодо виставлення блок-постів, патрулювання маршрутів просування військ та виявлення й знешкодження диверсійно-розвідувальних груп противника в умовах наближених до бойових.

 

– В цих навчаннях ми показали той досвід, який ми здобули з нашої практики в минулому місяці спільно з канадцями, – розповів командир взводу в/ч 3028 НГУ старший лейтенант Рафаель Сандлер. – Тобто, ми використали усі знання, які вони нам дали, і показали себе з хорошої сторони. Ми виконували завдання як патрулювання, так і на блок-постах, так і на “зачистці” будівель, так і блокування району. Я вважаю, що ми досягли цілі.

Під час завершення навчань військовослужбовці-учасники під гімни країн спустили зі щогл прапори України та США. Кожен з учасників багатонаціональних маневрів отримав іменний сертифікат. Також, відбулося нагородження військовослужбовців України, США та країн-учасниць.

Загалом, у командно-штабному навчанні із залученням військ «Rapid Trident-2019» взяли участь понад 3500 військовослужбовців із 14 країн світу. Окрім України та США до навчань було залучено військовослужбовців з Канади, Великобританії, Болгарії, Литви, Туреччини, Румунії, Грузії, Республіки Молдова, Республіки Польща.

Метою цьогорічних маневрів є запровадження у Збройних Силах України передових методик підготовки особового складу армій провідних країн світу, обмін професійним досвідом, покращення рівня взаємодії між підрозділами Сухопутних військ США, України, армій країн-учасниць НАТО і членів програми «Партнерство заради миру».