Старі авто та пожежна на польських номерах: під ОДА мітингують “євробляхери”. ФОТО

11:18
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 14 Січня 2019, в 17:49

Сьогодні, 20 листопада, біля Вінницької облдержадміністрації зібралось близько сотні чоловік. Усі вони – переважно власники машин на так званих «євробляхах».

Учасники акції тримають в руках плакати, з якими вимагають скасувати закони №8487 та №8488, в яких не було враховано необхідні поправки для спрощення процесу розмитнення автомобілів з Європи. Для того, щоб їх було краще видно та краще чути, до будівлі ОДА мітингувальники підвезли чотири автомобілі: «Ладу», «Жигулі», «Таврію», а також пожежну машину на єврономерах.

Читайте також: Всеукраїнський протест на Вінниччині: завтра “євробляхи” перекриють чотири траси. ПЕРЕЛІК МІСЦЬ 

Олександр Марцинківський, представник “АвтоЄвроСили” та один із організаторів протестної акції, розповів, що під ОДА вони будуть стояти, доки до них не вийде хтось із представників влади.

Старі українські машини під ОДА, з його слів, мають символізувати те, що якщо у Верховній Раді приймуть ці Закони, то українці більше не зможуть купувати якісні європейські автомобілі та будуть змушені пересісти на старі українські.

– Народні обранці проголосували за законопроекти, до яких не було внесено народних поправок та тих поправок, які створювали деякі громадські організації. Цим вони визначили долю багатьох людей. В цих законах дуже завищені відсоткові ставки, які не під силу кожному українцю. А ми боремось за доступне авто і доступне розмитнення. Наприклад, на сьогодні за машину, яка коштує три тисячі євро в Європі, доведеться ще до трьох тисяч євро заплатити за всі податки і розмитнення. За нашими правками це має бути до тисячі євро.

Щодо пожежного автомобіля, Олександр Марцинківський зазначив, що його сюди привезли друзі з Білої Церкви.

– Вони купували цей автомобіль та хотіли передати на баланс пожежної частини, але їм відмовили. Хоча їхня машина була в набагато кращому стані, ніж ті, які вже є на балансі. Тому цим автомобілем ми хочемо показати, що за допомогою європейських автомобілів можна буде навіть оновити автопарк пожежних частин. І ці автомобілі також якісні, – пояснив активіст.

Олександр Марцинківський також додав, що якщо до них сьогодні вийдуть представники влади, активісти зачитають їм своє звернення, вислухають їхню думку, а потім роз’їдуться по своїх трасах, де зараз обмежують рух: хмельницький, могилів-подільський, київський напрямки, а також біля Гнівані.  Якщо ж із влади ніхто не вийде – все-одно будуть чекати.

Деякі “євробляхери” прийшли цілими сім’ями, разом з дітьми, окремі з яких ще навіть у дитячих візочках.

– Нам потрібно, щоб держава почула свій народ. Потрібно закони приймати для людей, тому ми прийшли відстоювати свої права. Вони дають 90 днів на розмитнення, забуваючи про свої черги на митницях. Тут і 10 відсотків людей не встигнуть це все зробити, – розповів Юрій, який на акції був разом з усією своєю родиною. – Трохи прохолодно, але чимось завжди треба жертвувати.

Закони, проти яких виступають мітингувальники, передбачають зміну формули розрахунку акцизу на розмитнення автомобілів, а також посилення відповідальності за порушення митних правил. Окільки до базових ставок будуть застосовуватися коефіцієнти, то фактично розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та вік машини. Тобто показник об’єму двигуна буде ділитися на 1000, а коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років.

Сьогодні, 20 листопада, Комітет з питань Регламенту та організації роботи ВРУ має розглянути аж чотири проекти постанов про скасування прийнятих 8 листопада так званих “законів про євробляхи”, які змінюють правила та суми розмитнення вживаних авто, в тому числі і на єврономерах

 

Близько 11:00 до протестувальників вийшов Ігор Хміль, заступник голови обласної Ради. Він прийняв звернення активістів та запевнив, що його буде внесено до порядку денного на найближчій сесії, а також висловив свою підтримку активістів чим викликав гучні оплески.

Після цього учасники акції на декілька хвилин увімкнули музику, щоб допити каву-чай, зробили колективне фото та роз’їхалися підтримати “колег”, які зараз обмежують рух на трасах області.

Читайте також: Протестувальники частково перекрили дороги на Вінниччині. ФОТО 

Всі деталі нового закону №8487 про “Євробляхи” читайте за цим посиланням.

Фото – Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.