Стало відомо, де у Вінниці створять “Музей Мужніх”

18:34
Автор: Катерина Дядюк

Цього року у Вінниці планують створити “Музей Мужніх”, який передбачає тематичні експозиції, що розповідали б передусім про вінницьких Героїв Небесної Сотні, бійців АТО та ООС, ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та, можливо, ветеранів війни в Афганістані.

Облаштувати майбутній заклад планують в приміщенні музею “Мій край – Поділля”, що по вул. Пирогова, 148.

Таке рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету 16 квітня. У документі вказано, що це прибудоване приміщення загальною площею 431,2 м2, розташоване на цокольному поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку. Також повідомляється, що його передадуть в оренду Вінницькому обласному краєзнавчому музею строком на 2 роки 11 місяців “для розміщення відокремленої експозиції “Музею Мужніх”.

Зазначимо, що зараз ця композиція розташована на другому поверсі обласного краєзнавчого музею.

 

Нагадаємо також, що “Музей Мужності” у Вінниці планують відкрити цього року.

Раніше Іван Педорук, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, начальник управління комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації, розповідав, що музей найімовірніше облаштують в приміщенні музею “Мій край – Поділля” (відомчий музей Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області) за адресою вулиця Пирогова, 148. Минулого року цей музей передали на баланс міста, але будівля була зачинена та потребувала ремонту.

Ідея створення такого музею існує вже декілька років, проте робота над проєктом розпочалася лише в квітні минулого року.  За словами Івана Педорука, процес зі створення музею “затягувався” у зв’язку питанням переходу цієї власності, спричиненим реформуванням Міністерства внутрішніх справ, поліції.

 

У рішенні виконкому від 16 квітня 2020 року також повідомляється, що обласному краєзнавчому музею доручили власним коштом виготовити незалежну (експертну) оцінку об’єкта (приміщення за адресою вул. Пирогова, 148   авт.) та подати виконавчому комітету Вінницької міської ради на затвердження звіт про оцінку майна з висновками про його вартість.

За тим Департамент комунального майна Вінницької міської ради має оформити договірні відносини з орендарем відповідно до нормативно-правових актів, а директор департаменту підписати  договір оренди.

 

Фото – з архіву Vежі

Читайте також: «Музей Мужності» у Вінниці планують відкрити наступного року

Читайте також: «Мали брати Донецьк і закінчувати це все»: вінницькі «кіборги» у річницю оборони ДАПу

Читайте також: “Чекаємо вас вдома живими”: вінничани привітали військових на фронті з Днем Незалежності. ВІДЕО

Читайте також: Позивний “Зулік”: у Вінниці відкрили виставку пам’яті “кіборга” Зулінського. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.