У Вінниці з’явиться “Музей Мужніх”

10:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці планують створити музей, аби вшанувати пам’ять про тих, хто став символом мужності та незламності українського народу. Ідея створення такого музею існує вже декілька років, проте робота над проектом запустилась лише нещодавно.

Як повідомляється на сайті Вінницької ОДА, вчора відбулась перша організаційна нарада з приводу заснування обласного “Музею Мужніх”. Йдеться про об’єднану експозицію, що розповідатиме про вінничан, які брали участь в бойових діях в Афганістані, про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, Героїв Небесної Сотні, а також учасників бойових дій на сході України.

За підсумками наради було вирішено, що “Музей Мужніх” у Вінниці таки створять. Наразі історики та працівники краєзнавчого музею продумують концепцію майбутньої установи та підбирають приміщення для експозицій музею. Водночас, в плані роботи Департаменту комунального майна ВМР на 2018 рік приміщенням для цього музею визначено будівлю на вулиці Пирогова, 148. Зараз там розташований музей “Мій край – Поділля”. Чи замінить його “Музей Мужності”, чи для останнього знайдуть інше місце поки що невідомо.

Ідея створення “Музею Мужніх” існує вже впродовж декількох років. В одному з інтерв’ю Vежі директорка Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька розповідала про предмети, які можуть увійти до експозиції “Музею Мужніх”:

Є такі наміри перенести музей воїнів-афганців в інше місце і створити такий собі «музей мужніх». У нас немає музею чорнобильцям, хоча є колекція по ним. Ми робимо виставки, але постійно діючої експозиції, яка б розповідала про участь наших земляків у ліквідації Чорнобильської катастрофи немає. Є інші, ті ж миротворці, які брали участь у бойових конфліктах в інших країнах. Такого музею теж немає. І сьогодні найболючіша тема – це учасники АТО, загиблі. У нас є відеопоказ, є пересувна виставка, є розділ в одному із залів, але місця бракує. По Майдану та АТО у нас 265 предметів зібрано, а експонується лише трохи більше п’ятої частини. І тому ця тема така патріотизму, захисту Батьківщини, вимагає створення такого окремого музею, який би висвітлював саме цю сторінку в нашій історії.

Фото: https://glavred.info

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.