Спростування ціною 82 тисячі: адвокат представників партії Шарія пропонує “Вежі” мирову угоду. ФОТО

18:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 18 грудня, під час чергового судового засідання за позовом очільниці Вінницького осередку партії Шарія Світлани Магденко проти шефредактора “Вежі” Андрія Качора, сама позивачка відмовилася відповідати на запитання адвоката.

А вже після суду, представник Магденко запропонував журналісту укласти мирову угоду.

Сьогодні, 18 грудня відбулося підготовче засідання у справі проти шефредактора видання “Вежа” Андрія Качора та ТОВ “Вежа ВІП”. Під час засідання сторони подали судді низку клопотань, однак частина з них була відхилена.

Позивачка Світлана Магденко

Нагадаємо, що Світлана Магденко, яка очолює у Вінницькій області осередок проросійської партії, вимагає у Качора понад 82 тисячі моральної та матеріальної компенсації. Свій позов вона аргументує тим, що публікації про діяльність вінницького осередку партії Шарія та про неї як про його керівницю, призвели до тиску на неї з боку колег та знайомих. Окрім того, через такі публікації в неї погіршився стан здоров’я.

На судове засідання пані Магденко прийшла у супроводі свого адвоката та групи підтримки у складі семи осіб. Дехто з “шаріївців” прийшов на засідання вже після його початку, чим викликав зауваження з боку судді Антонюка:

– Давайте не будемо тут ходити, як на вулиці. Заходити до зали суду можна лише з дозволу головуючого, – сказав суддя.

Група прихильників Шарія

Інтереси відповідача – Андрія Качора – цього разу представляв адвокат Леонід Марцинковський. Він реагує на тезу представника Магденко про те, що позивачка зазнала тиску з боку свого керівництва після публікацій на “Вежі”.

Адвокат Леонід Марцинковський

– Ви могли би назвати, хто саме на Вас тиснув? Прізвище цієї людини?

На кілька секунд Світлана Магденко замовкає і потім радиться зі своїм адвокатом. Зрештою, відповідає:

– Я не можу відповісти на це запитання, бо дуже погано себе почуваю…

 

Розмови про мир

Водночас позивачка не виглядає недужою і не просить суд перенести засідання за станом її здоров’я. Відтак суддя відхиляє клопотання адвоката Магденко з проханням викликати до суду свідка, який міг би розповісти про тиск з боку людини, яку сама ж позивачка не може назвати.

Водночас суд відхиляє і клопотання адвоката Качора – про витребування статуту партії Шарія, позаяк його немає у вільному доступі. Водночас, за словами адвоката Качора Леоніда Марцинковського, цей статут міг би пролити світло на повноваження Світлани Магденко як очільниці Вінницького обласного осередку партії.

У свою чергу адвокат Магденко звертається до суду з інформацією, що на його думку, в даній справі немає жодного політичного підтексту і йдеться виключно про відшкодування моральної компенсації. Представник активістки проросійської партії намагається запропонувати відповідачам мирову угоду:

– Ця справа не має політичного підтексту. У позивачки немає корисливого мотиву, тому ми можемо відмовитися від частини позовних вимог. А “Вежа” в свою чергу має написати спростування, – каже представник Магденко.

Проте відповідачі не погоджуються: Качор заявляє, що заперечує позов повністю, а його адвокат додає, що “зараз ми не вбачаємо можливості говорити про мир” і висловлює готовність розглядати справу далі.

 – Що стосується “відсутності політики”: на першій же сторінці позовної заяви Світлани Магденко йдеться саме про те, що вона є координатором партії Шарія у Вінниці. І свій стрес, нібито пережитий внаслідок публікацій на “Вежі”, вона пов’язує саме зі своєю політичною активністю, – пояснює суду Марцинковський.

Зрештою суддя оголошує перерву в підготовчому засіданні до 16:30 13 січня 2020 року. Вже після судового засідання представник позивачки робить ще одну спробу поговорити про мирне врегулювання і “спростування” на сторінках “Вежі”. На це отримує зустрічну пропозицію від адвоката Качора: повна відмова від претензій з боку позивачів до журналіста.

Андрій Качор 

– Про жодне спростування не йдеться і йтися не може. Спростування чого? Ні я, як журналіст, ні “Вежа” як видання жодним чином не порушили закон. А суть претензій, викладених в позовній заяві, не витримують жодної критики.

Я розумію, чому Магденко через свого представника намагається тихенько “зам’яти” справу, яку вони самі ж ініціювали. Тому що в цієї справи немає жодних перспектив. Відтак моя порада членам партії проросійського пропагандиста дуже проста: забрати позов, вибачитися за завдані незручності і “посипати голову попелом”. А ще – готуватися до розгляду інших справ – кримінальних – в яких члени проросійського осередку фігурують вже не як “жертви”, а підозрювані та обвинувачені в скоєнні тяжких кримінальних злочинів, – заявив Андрій Качор.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: Очільниця партії Шарія у Вінниці хоче відсудити в шефредактора “Вежі” майже 83 тисячі гривень. ФОТО

Читайте також: “Немає підстав затягувати процес”: відбулося перше судове засідання у справі нападу на редактора “Вежі”. ФОТО

Читайте також: “Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.