“Немає підстав затягувати процес”: відбулося перше судове засідання у справі нападу на редактора “Вежі”. ФОТО

20:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 10 грудня, у Вінниці відбулося підготовче судове засідання у справі нападу прихильника партії Шарія Артема Артеменка на шефредактора видання Vежа Андрія Качора. 

На судове засідання обвинувачений Артеменко, якому інкримінують скоєння злочину за ст. 345-1 (““Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”), прийшов у супроводі адвоката та групи підтримки, складеної частково з членів вінницького осередку “партії Шарія”.

        Обвинувачений Артем Артеменко (другий зліва)

Прикметно, що очільниця осередку – Світлана Магденко – яка позивається до Качора з вимогою компенсувати їй моральну шкоду, засідання проігнорувала. Разом з Андрієм Качором на суд прийшли також журналісти видання Vежа.

Під час підготовчого засідання сторони процесу мали висловити свою думку щодо обвинувального акту, в якому вказуються всі обставини скоєного злочину. Так, представниця прокуратури, адвокатка шефредактора та сам Качор висловили думку, що в обвинувальному акті всі обставини події викладені коректно та з дотриманням вимог чинного законодавства.

Окрім того адвокатка Качора Наталія Гурковська повідомила, що її клієнт не буде подавати цивільний позов на відшкодування моральних чи матеріальних збитків:

– Ваша честь, ми не переслідуємо корисливих мотивів, а прийшли за справедливістю, – зазначила адвокатка.

Водночас адвокат Артеменка Тарас Грицуляк подав клопотання, аби обвинувальний акт повернули прокурору на доопрацювання. Серед аргументів Грицуляка прозвучало те, що в обвинувальному акті не вказані електронні адреси публікацій на сайті видання Vежа, у зв’язку з якими його підзахисний скоїв напад на журналіста.

Адвокат прихильника Шарія Тарас Грицуляк

Суддя винесла клопотання на обговорення, під час якого представниця прокуратури заперечила проти аргументів адвоката обвинуваченого та заявила, що озвучені адвокатом доводи – це привід для зловживання ним власними процесуальними правами заради затягування процесу.

Аналогічну позицію висловила і адвокатка Качора, зазначивши, що підстав для повернення обвинувального акту немає, так само як і для того, щоб затягувати процес.

Представниця прокуратури

На це адвокат Артеменка відреагував бурхливо, практично вступивши в дебати з опонентами та суддею, за що отримав зауваження від судді Ковальчук та прохання надалі поводитися коректно.

Суддя Ковальчук

Зрештою, після повернення з нарадчої кімнати, суддя Ковальчук вирішила відхилити клопотання адвоката Грицуляка та призначити наступне засідання у справі на 14:30 27 січня вже наступного року. Вірогідно, що під час даного засідання будуть заслухані свідчення Андрія Качора, а також можуть бути запрошені свідки по справі.

Що було раніше:

Зазначимо, що конфлікт між вінницькими прихильниками проросійського блогера та виданням Vежа триває вже кілька місяців. Так, після новини про спалення агітації Шарія у Вінниці невідомими активістами, прихильники Шарія розпочали агресивну кампанію проти видання, шеф-редактора Андрія Качора та його родини. 

Збори проросійського осередку в просторі Cherdak у Вінниці

Так, активісти партії Шарія у Вінниці намагалися з’ясувати місце проживання сім’ї Качора та здійснити напад на помешкання, зокрема облити двері квартири кров’ю.

Скріншот переписки із закритої групи осередку Шарія у Вінниці

Пізніше громадянка Олена Панасюк, яка працювала музичним керівником у місцевому дитячому садочку, маючи доступ до персональних даних 4-річного сина Качора, передала ці дані Анатолію Шарію.

Працівниця дитсадка Олена Панасюк

За кілька днів в центрі Вінниці двоє представників партії Шарія здійснили провокацію, вимагаючи від Качора на камеру “вибачитися перед прихильниками партії Шарія”.

Зрештою на Андрія Качора був здійснений напад з боку членів осередку партії Шарія: активіст проросійської партії Артем Артеменко наніс удар в голову Андрію Качору пізно ввечері 30 серпня, і вже наступного дня дав з цього приводу інтерв’ю для блога Анатолія Шарія.

Нападник Артем Артеменко (ліворуч)

 

Світлана Магденко і обвинувачений Артем Артеменко на зустрічі осередку партії Шарія у Вінниці (Артеменко по центру в масці)

 

Наразі Артеменко обвинувачується за ч.2 ст. 345-1 – “Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років. 

Фото Марини Сербінович

Читайте також: “Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу

Читайте також: Чи справді у Вінниці побили журналіста і чому Шарій знайшов нападника раніше за поліцію

Читайте також: Як Шарій виконував замовлення спецслужб РФ із дискредитації України. Розслідування

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.