Очільниця партії Шарія у Вінниці хоче відсудити в шефредактора “Вежі” майже 83 тисячі гривень. ФОТО

16:11
Автор: Vежа
Become a Patron!

Очільниця вінницького осередку партії Шарія Світлана Магденко вимагає від шефредактора видання “Вежа” компенсацію у розмірі майже 83 тисячі гривень.

Про це стало відомо сьогодні, 27 листопада під час підготовчого судового засідання за позовом Світлани Магденко проти ТОВ “Вежа ВІП” та шефредактора видання Андрія Качора.

У своїй позовній заяві позивачка Магденко визнає, що є представницею партії Шарія у Вінниці та координує їхню діяльність в місті. Водночас скаржиться на те, що на сайті видання “Вежа” про неї була розповсюджена неправдива інформація: зокрема, Магденко заперечує, що партія Шарія має проросійське спрямування, а також заперечує будь-який тиск чи провокації, здійснені нею чи її однопартійцями в бік Андрія Качора, його сім’ї та працівників редакції “Вежі”.

Світлана Магденко з адвокатом і групою підтримки

Адвокат Світлани Магденко

Суддя Антонюк

На судове засідання Магденко прийшла з чоловіком та групою підтримки з числа членів вінницького осередку партії Шарія. Так само на суд прийшли журналісти “Вежі” та активісти патріотичних організацій Вінниці.

 

 

В ході засідання під головуванням судді Антонюка з’ясувалося, що відповідач Качор не отримав від суду ні повідомлень про призначення судового засідання, ні копії позовної заяви Магденко. Позовну заяву Качору вручили прямо в ході судового засідання, а відтак в засіданні оголошено перерву. Воно відновиться 18 грудня о 15:00.

Андрій Качор та Олександр Грамарчук

Як повідомив Качор вже побіжно ознайомившись з позовною заявою, з’ясувалося, що в ній представниця проросійської партії вимагає від Качора матеріальної та моральної компенсації. Так, Магденко зазначає, що “після опублікування статей зазнала тиску з боку керівництва, батьків моїх учнів та моїх сусідів, з ким у мене завжди були гарні стосунки, що у свою чергу негативно відобразилося на моєму фізичному стані та моєму авторитеті порядної людини в соціумі”. Окрім того позивачка стверджує, що в зв’язку з цим вона “зазнала психологічного стресу”, а відтак мусила звернутися за допомогою до лікарів.

З огляду на це очільниця партії Шарія у Вінниці вимагає від шефредактора “Вежі” матеріальної компенсації в розмірі 2729 гривень, а також моральної компенсації в розмірі 80 тисяч гривень. Також у позовній заяві пропонується зобов’язати Качора сплатити судовий збір у розмірі майже 16 тисяч гривень.

Коментуючи суть позову, журналіст Андрій Качор зазначив, що не визнає жодних позовних вимог та має намір подати зустрічний позов.

– Щодо “неправдивості інформації” в публікаціях на “Вежі” (про що говорить пані Магденко), хотів би повідомити, що опублікована інформація справді стала причиною для відкриття кримінальних проваджень. Тільки провадження ці відкрили по факту незаконних дій представників вінницького осередку проросійської партії Шарія. Нагадаю, що зараз розслідується справа щодо поширення персональних даних вінницькими “шаріївцями”, а справа про напад на мене вже передана до суду і 10 грудня відбудеться перше засідання. Нападнику Артему Артеменку – активному члену вінницького осередку проросійського блогера – “світить” до п’яти років тюрми.

Що стосується “моральних страждань” представниці проросійської партії, можу сказати лише одне: якщо людина під час війни свідомо підтримує пропаганду держави-агресора, то суспільний осуд і “моральні страждання” – це найменше, що може її спіткати. Сподіваюся, ці страждання їм щедро компенсовують в російських рублях.

Прикметно, що саме сьогодні вийшло чергове журналістське розслідування, в якому дуже детально доводиться робота Анатолія Шарія на російську пропагандистську машину. В цьому відеорозслідуванні можна дізнатися не лише про те, як Шарій намагався “відмазати” російську армію від злочинів на Донбасі, але й про його спроби довести причетність України до збиття малазійського “Боїнгу”, який насправді збили проросійські терористи з російської зброї. Є певні речі, які поза межею людської моралі. І цю межу активісти партії Шарія вже давно перейшли, зокрема й тоді, коли почали збирати та розповсюджувати інформацію про мою дитину.

Качор також зазначив, що наразі шукає адвоката, який зміг би представляти його інтереси в цьому процесі, а також планує подати зустрічний позов проти представників партії Шарія, які брали участь у провокаціях проти нього, його сім’ї та співробітників редакції “Вежі”.

Нагадаємо, що очільниця партії проросійського блогера Шарія працює вчителькою молодших класів у Вінницькій гімназії №2. Водночас, під час прес-конференції Андрій Качора вона вже представлялася журналісткою. 

Реклама проросійської партії у вінницькому виданні “20 хвилин”. Магденко представлена тут як керівниця осередку партії Шарія

 

Що було раніше:

Зазначимо, що конфлікт між вінницькими прихильниками проросійського блогера та виданням Vежа триває вже кілька місяців. Так, після новини про спалення агітації Шарія у Вінниці невідомими активістами, прихильники Шарія розпочали агресивну кампанію проти видання, шеф-редактора Андрія Качора та його родини. 

Збори проросійського осередку в просторі Cherdak у Вінниці

Так, активісти партії Шарія у Вінниці намагалися з’ясувати місце проживання сім’ї Качора та здійснити напад на помешкання, зокрема облити двері квартири кров’ю.

Скріншот переписки із закритої групи осередку Шарія у Вінниці

Пізніше громадянка Олена Панасюк, яка працювала вихователькою в місцевому дитячому садочку, маючи доступ до персональних даних 4-річного сина Качора, передала ці дані Анатолію Шарію.

Працівниця дитсадка Олена Панасюк

За кілька днів в центрі Вінниці двоє представників партії Шарія здійснили провокацію, вимагаючи від Качора на камеру “вибачитися перед прихильниками партії Шарія”.

Зрештою на Андрія Качора був здійснений напад з боку членів осередку партії Шарія: активіст проросійської партії Артем Артеменко наніс удар в голову Андрію Качору пізно ввечері 30 серпня, і вже наступного дня дав з цього приводу інтерв’ю для блога Анатолія Шарія.

Нападник Артем Артеменко (ліворуч)

 

Світлана Магденко і обвинувачений Артем Артеменко на зустрічі осередку партії Шарія у Вінниці (Артеменко по центру в масці)

 

Наразі Артеменко обвинувачується за ч.2 ст. 345-1 – “Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років. 

 

Читайте також: “Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу

Читайте також: Чи справді у Вінниці побили журналіста і чому Шарій знайшов нападника раніше за поліцію

Читайте також: Як Шарій виконував замовлення спецслужб РФ із дискредитації України. Розслідування

Фото з зали суду Марини Сербінович

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.