Справа захоплення “тітушками” колишнього консервного заводу: у Вінниці через суд намагаються відновити кримінальне провадження

15:19
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінницька обласна прокуратура намагається оскаржити ухвалу Вінницького міського суду і відновити кримінальне провадження у справі масового захоплення “тітушками” колишнього консервного заводу у Вінниці. А закрили це провадження тому, що минуло два роки й терміни притягнення обвинувачених до кримінальної відповідальності вже  спливли.

Йдеться про силове захоплення території колишнього консервного заводу неподалік вул. Д. Нечая, яке сталося 13 травня 2019 року. Нагадаємо, що того дня кілька сотень невідомих молодиків захопили територію, де вже були розташовані приватні підприємства. Під час сутички з охороною, активістами та місцевими мешканцями, нападники застосували димові шашки, уламки цегли та сльозогінний газ.

Надвечір десятки поліцейських за участі спецпризначенців влаштували штурм, в результаті якого затримали понад 40 осіб. Водночас як стверджували активісти, “тітушки”, помітивши скупчення правоохоронців за кілька годин до цього, почали покидати територію захопленого підприємства.

Тоді за цим фактом порушили кілька окремих кримінальних проваджень.

Сьогодні ж, 7 жовтня, у Вінницькому апеляційному суді розглядали справу №127/1549/21. Саме у цьому провадженні проходить 10 обвинувачених: Лук’янов Анатолій Олегович, Серко Володимир Павлович, Кожуховський Артем Олександрович, Сулима Святослав Миколайович, Левіцкий Владислав Геннадійович, Дрягін Руслан Олександрович, Шкондя Іван Васильович, Цвілик Ростислав Олегович, Лукашук Володимир Вікторович, Жураковський Сергій Сергійович.

На сьогоднішньому засіданні були присутні усі, крім Сергія Жураковського (причина неявки невідома).

 

Історія питання

Згідно з обвинувальним актом, близько 20:00 години 13 травня 2019 року, будучи у складі групи осіб загальною чисельністю близько 300 чоловік, виконуючи вказівки невстановлених осіб щодо зайняття і встановлення контролю над територією цілісного майнового комплексу “Вінницький консервний завод”, 10 обвинувачених перелізли через паркан. Надалі, застосовуючи піротехнічні засоби, вони взяли участь у витісненні охоронців товариства з обмеженою відповідальністю “ЛІМ”. Після цього, використовуючи заздалегідь заготовлені піротехнічні засоби та підібрані на місці залишки будівельних матеріалів, стали кидати їх через огорожу, в напрямку працівників поліції та інших осіб, які перебували неподалік.

Зрештою, дії саме цих 10 молодиків органи досудового розслідування кваліфікували за статтею 293 Кримінального кодексу України групове порушення громадського порядку. За це передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців.

 

Чому провадження закрили?

В ухвалі Вінницького міського суду від 25 травня 2021 року зазначено, що це кримінальне провадження надійшло до суду 21 січня 2021 року. В судовому засіданні, яке відбулось 2 березня, його оголосили та встановили порядок дослідження доказів.

В подальшому проведення будь-яких процесуальний дій за клопотанням прокурора відкладене у зв`язку з необхідністю підготовки письмових документів (доказів), зібраних у кримінальному провадженні. Однак прокурор в судове засіданні будь-яке документальне підтвердження обставин, на які вона посилається як на підставу для відмови в задоволенні клопотання сторони захисту, не надала, йдеться в ухвалі суду від 25 травня 2021 року. 

На цьому ж засіданні адвокат заявив клопотання про звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строку притягнення до кримінальної відповідальності. Натомість прокурор вважав, що правові підстави для задоволення заявленого клопотання відсутні, оскільки під час досудового розслідування обвинувачені були оголошені в розшук, тому строк притягнення до кримінальної відповідальності був зупинений.

Але Вінницький міський суд ухвалив задовольнити клопотання прокурора, звільнити 10 обвинувачених від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, кримінальне провадження закрити, а речові докази знищити. Речовими доказами у провадженні є фрагмент дерев’яної бейсбольної бити з круглою рукояткою, предмет круглої форми металевої основи, балончик сірого кольору, 6 ватно-марлевих пов’язок, зв’язка ключів, металева труба, рюкзак, пластиковий бутель, два файли з аркушами паперу, предмети ззовні схожі на металеві гільзи, два мобільні телефони.

З повним текстом ухвали Вінницького міського суду можна ознайомитися ТУТ.

 

Апеляція прокуратури

Прокурор Вінницької окружної прокуратури Ліщук О.М. подав апеляційну скаргу на вищезазначену ухвалу Вінницького міського суду. І у червні Вінницький апеляційний суд відкрив провадження. Справу розглядає колегія суддів: Мішеніна С.В., Медяний В.М., Бурденюк С.І.

На сьогоднішнє судове засідання, 7 жовтня, з’явились 9 із 10 обвинувачених. Але вони відмовились від того, щоб справу розглядали за відсутності їхнього захисника, який наразі лікується від COVID-19.

Прокурор наголошував, що присутність адвоката не є обов’язковою. Та оскільки обвинувачені були проти, розгляд провадження відклали на 8 листопада 2021 року.

Фото автора і з архіву Vежі

Читайте також: Після бою: що зараз відбувається на території консервного заводу у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.